Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Davies deschide scorul VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Davies deschide scorul
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

VIDEO | A venit momentul aşteptat de fanii lui PSG! Primul gol al lui Messi în Ligue 1, o reuşită în stilul caracteristic

Ligue 1 Publicat pe 20 nov 2021

Leo Messi a avut nevoie de 412 minute jucate în acest sezon pentru a înscrie primul gol al carierei în Ligue 1. Reuşita atât de aşteptată de fanii parizienilor a venit în minutul 87 al meciului cu Nantes, câştigat de echipa lui Mauricio Pochettino cu scorul de 3-1, în etapa a 15-a stagiunii.
Trimis titular în linia ofensivă stelară care i-a mai conţinut pe Mbappe şi Neymar, Messi a avut două mari ocazii în prima repriză, dar de fiecare dată a ratat din postura de unu vs. unu cu portarul Lafont.

În partea a doua, Messi a stat la baza autogolului incredibil marcat de Appiah, apoi a ieşit în evidenţă.

Pe un contraatac rapid, Leo a fost lansat bine de Mbappe, apoi a marcat în stilul caracteristic: dribling scurt şi şut elegant la colţul lung, cu stângul, fără şanse pentru Lafont. Argentinianul a pus, astfel, capăt unei serii de 412 minute fără gol în prima ligă din Hexagon.