VIDEO | Al Nassr - Al Khaleei 3-1. Cristiano Ronaldo, reuşită de senzaţie şi o nouă „dublă” în semifinalele Cupei Regelui VIDEO | Al Nassr - Al Khaleei 3-1. Cristiano Ronaldo, reuşită de senzaţie şi o nouă „dublă” în semifinalele Cupei Regelui
Brittney Griner spune că s-a gândit să se sinucidă în primele săptămâni în închisoarea din Rusia Brittney Griner spune că s-a gândit să se sinucidă în primele săptămâni în închisoarea din Rusia
Mihai Stoica a confirmat! „Ne-am ţinut de cuvânt”. Unde va juca FCSB în startul sezonului Mihai Stoica a confirmat! „Ne-am ţinut de cuvânt”. Unde va juca FCSB în startul sezonului
Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Senna, în semn de omagiu, în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Senna, în semn de omagiu, în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna
 LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci crucial în lupta pentru promovare LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci crucial în lupta pentru promovare
VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor

VIDEO | AC Milan revine pe primul loc în Serie A, după victoria cu Benevento, în direct pe Look Sport

AC Milan Publicat de Andrei Ionascu pe 3 ian 2021

AC Milan a câştigat meciul din deplasare cu Benevento, scor 2-0, în etapa a 15-a din Serie A, în direct pe Look Sport. 'Rossoneri' îşi menţin statutul de echipă neînvinsă în acest sezon şi au revenit pe prima poziţie a clasamentului. Portarul Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la Milan.

Franck Kessie a deschis scorul din penalty, în minutul 15.

În minutul 34, Milan a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Sandro Tonali. Mijlocaşul a avut o intrare dură, iar cartonaşul roşu a fost acordat după consultarea sistemului VAR.

Pe finalul primei reprize, portarul Donnarumma a avut câteva intervenţii excelente. În repriza a doua, tot AC Milan a înscris, prin Rafael Leao, în minutul 49.

În minutul 61, Caprari a ratat un penalty pentru Benevento, după un fault în careu comis de către Krunic.

În minutul 84, Milan putea să marcheze şi golul trei, dar Kessie a şutat în bară.

AC Milan rămâne singura echipă neînvinsă din Serie A şi a revenit pe primul loc în clasament, cu un punct mai mult decât Inter Milano.

Iată celelalte rezultate înregistrate azi în Serie A:

Inter - Crotone 6-2

AS Roma – Sampdoria 1-0

Atalanta – Sassuolo 5-1 (Chiricheş a înscris pentru oaspeţi)

Cagliari – Napoli 1-4 (Răzvan Marin a fost integralist pentru gazde)

Fiorentina – Bologna 0-0

Genoa – Lazio 1-1 (Ştefan Radu a fost integralist pentru oaspeţi)

Parma – Torino 0-3 (Valentin Mihăilă a debutat pentru Parma)

Spezia – Verona 0-1

De la ora 21:45 este programat meciul Juventus – Udinese, în direct pe Look Sport.

Sursa foto: Twitter AC Milan