Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei
Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR” Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR”

VIDEO | AC Milan s-a impus 2-1 în derby-ul cu AS Roma! Prestaţie solidă pentru Ciprian Tătăruşanu. Ibrahimovic a marcat cu o torpilă din lovitură liberă

Serie A Publicat de Răzvan Cîrceag pe 31 oct 2021

AS Roma a pierdut acasă derby-ul cu AC Milan, scor 1-2. Duelul a fost transmis în direct pe Look Sport şi PrimaPlay.ro

Zlatan Ibrahimovic a deschis scorul în minutul 26, cu o torpilă aproape de firul ierbii, din lovitură liberă. Golul 2 a venit în minutul 57, după ce Kessie a transformat o lovitură de la punctul cu var.

Rossonerii au rămas în 10 după ce Theo Hernandez a văzut al doilea galben, în minutul 66.

Românul Ciprian Tătăruşanu a avut o prestaţie excelentă şi a fost învins abia în minutul 90+3, de către Stephan El Shaarawy.

AC Milan rămâne fără înfrângere, în fruntea clasamentului alături de Napoli. Ambele formaţii au 31 de puncte.

AS Roma se află pe 4, cu 19 puncte adunate în acest sezon din Serie A.

AS Roma – AC Milan 1-2 FINAL

Final de meci.

Min. 90+5: Tătăruşanu are o intervenţie decisivă şi menţine avantajul pentru AC Milan.

Min 90+3: GOL AS Roma! Mingea l-a găsit Stephan El Shaarawy la punctul cu var, care l-a învins fără probleme pe Ciprian Tătăruşanu.

Min. 66: Theo Hernandez a văzut al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

Min. 57: GOL AC Milan! Ibanez l-a faultat pe Zlatan Ibrahimovic şi s-a acordat penalty după consultarea VAR. Kessi a transformat lovitura de la 11 metri.

A început a doua repriză.

Pauză.

Min. 25: GOL AC Milan! Ibra trimite o torpilă din lovitură liberă, pe jos, şi îl învinge pe Patricio.

Echipe de start

AS Roma: Patricio – Karsdorp, Mancini, Ibanez, Vina – Cristante, Veretout – Zaniolo, Pellegrini, Mkhitaryan – Abraham

AC Milan: Tătăruşanu - Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez -  Bannacer, Kessie - Krunic, Leao, Saelemaekers - Ibrahimovic