VIDEO | Farul - CFR Cluj 3-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Grameni, gol de generic VIDEO | Farul - CFR Cluj 3-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Grameni, gol de generic
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO ǀ Adi Mutu a analizat eşecul cu Chindia. ”Am avut lipsă de atitudine”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 3 oct 2022

Chindia Târgovişte a produs surpriza şi a învins-o pe Rapid, cu scorul de 2-1. Este prima victorie stagională a echipei antrenate de Toni Petrea în actuala stagiuen de Superliga.

În prima repriză, arbitrul Lucian Rusandu a anulat două goluri în urma analizei VAR: în minutul 19 golul rapidistului Albu pentru offside şi în minutul 33 al târgovişteanului Popadiuc, pentru un motiv similar.

Adrian Mutu a analizat eşecul surprinzător al formaţiei sale şi a explicat că nu a reuşit să creeze şocul necesar pentru că cei de la Rapid să revină în meci.

”Suntem supăraţi, bineînţeles. Am pierdut un meci într-o manieră care nu e ok, am intrat foarte relaxaţi pe teren şi am avut lipsă de atitudine. Aş fi schimbat mai mulţi. Astăzi nu a fost ziua noastră, am încercat să creez un şoc pentru a putea reveni.

Am greşit o repriză şi a fost greu după aia, chiar dacă am dominat jocul.

Nu caut scuze pentru jocul pe care-l prestează echipa adversă, fiecare joacă aşa cum poate. Noi trebuie să realizăm că suntem pe un loc care ne obligă să jucăm mult mai bine împotriva unor astfel de echipe care practică anti-fotbal în anumite momente. Am fost peste ei, dar nu ne-am creat ocazii.

Cele pe care le-am avut, nu le-am fructificat şi aşa s-a scris istoria meciului. Atunci când întâlneşti echipe care au atitudine mai bună se vede. M-am uitat la fază de câteva ori, un gol perfect valabil anulat. Să spunem că nu ne poartă noroc acest arbitru, dar poate e vorba şi de valoare. A fost o interpretare greşită din partea lui Paul Iacob şi ne-a costat. Se vedea cu ochiul liber că echipa e relaxată, nu trebuia să fii mare savant”