Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | Adi Mutu, după ce Rapid a reuşit remontada cu Universitatea Craiova. "Am început timoraţi, s-a simţit din nou presiunea”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 12 nov 2022

Rapid Bucureşti a încheiat la egalitate, pe teren propriu, cu Universitatea Craiova, scor 2-2, un meci din Superligă, în care gazdele au fost conduse cu 2-0 în minutul 19. Cele mai importante faze se pot vedea aici.

Craiova a început meciul de pe Giuleşti cu un gol marcat în minutul 5, de Creţu, din pasa lui Rivaldinho. În minutul 19 Rivaldinho a trimis la Baiaram, care a înscris pentru 2-0. Albu a redus din diferenţă, din pasa lui Săpunaru, în minutul 24, iar gazdele au egalat prin Dugandzic, în minutul 72.

Adrian Mutu i-a lăudat pe cei de la Rapid, pentru faptul că au trecut peste începutul de meci dificil şi au reuşit să scoată un punct.

"Am început timoraţi, s-a simţit din nou presiunea care este asupra noastră după înfrângerea din derby, din Cupă. Aşa, tacit, era presiunea pusă de public pe noi să obţinem un rezultat bun cu Universitatea Craiova. Cred că după primul gol al nostru am reintrat în joc. Am făcut o repriză a doua bună.

E normal că în momentul în care joci în faţa unui public pretenţios cum e al nostru să fim timoraţi. Cred că azi am arătat tărie de caracter, am terminat meciul în atac. Cred că a fost un meci spectaculos, aşa cum trebuie să joace două echipe puternice.

E presiune foarte mare. E important să se călească, să crească, pentru că nu găseşti pe multe stadioane ce e aici. Jocul greşeală aşteaptă şi e normal că dacă nu sunt execuţii spectaculoase atunci golurile să vină din erori personale. Am avut o atitudine foarte bună, dacă jucăm în modul ăsta e greu să ne bată cineva. Binevenită această pauză, că avem 6 jucători accidentaţi. Toţi cei absenţi pot să fie titulari în echipă. Albu este la doctor, o să vedem ce are. O să avem câteva zile libere şi după o să facem antrenamente şi o să ne punem la punct.

Când duci un rim aşa cum am dus noi cu Farul, cu FCSB. Deocamdată nu mă gândesc la amânarea meciului cu FC Braşov, o să văd ce lot avem. Cred că e bun un amical, putem da şanse şi tinerilor sau celor care au jucat mai puţin”,