Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri

VIDEO | Adi Mutu, impresionat de Antonio Sefer. ”Are un şut extraordinar”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 7 aug 2022

Formaţia Rapid a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a patra a Superligii.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Sefer, în minutele 45 şi 64. Pentru oaspeţi a înscris Kait, în minutul 90+2, în propria poartă.

La finele partidei, Adrian Mutu s-a declarat mulţumit de prestaţia jucătorilor săi şi l-a lăudat pe Antonio Sefer.

„A fost un meci dificil, mai ales în prima repriză. FC Argeş este o echipă care se apără bine, ne-a închis spaţiile, cel puţin până la gol. Am avut şi un portar bun în prima repriză. Vreau să îl felicit. La ora actuală cred că este cel mai bun portar din ţară.

M-a mulţumit prestaţia echipei, am reuşit să avem un joc elaborat pe margine, aşa a fost şi la faza golului, când Costache l-a găsit pe Sefer. Toni are un şut extraordinar, am mai spus-o. Uneori îl cert că nu se duce spre poartă. Avea nevoie pentru moralul lui. Se antrenează foarte bine, merită. În repriza secundă am făcut şi puţin spectacol”