VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

VIDEO | Adi Mutu, supărat, deşi a câştigat. ”Nu vrem să jucăm pe un asfel de teren”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 18 sep 2022

Rapid Bucureşti a învins acasă, pe CS Mioveni, scor 2-1, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii. În urma acestui rezultat, giuleştenii au urcat pe locul doi în Superliga. Cele mai importante faze se pot vedea aici.

În minutul 8, arbitrul Mladinovici a anulat, după analiza VAR, un gol al Rapidului, înscris de Papeau. În minutul 23 Scarlatache a înscris cu o lovitură de cap la un corner. Oaspeţii au rămas în zece oameni în minutul 34, când V. Pop a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. Antonio Sefer a egalat în minutul 39, iar golul victoriei giuleştene a fost înscris în minutul 87, de Luckassen.

Adi Mutu s-a declarat fericit de rezultat, însă a punctat că au existat probleme mari cu gazonul, care i-a afectat pe jucătorii săi în unele momente.

”Dacă se valida primul gol, altul era scorul. Nu zic că trebuia validat, am zis doar dacă ar fi fost. Important e că am câştigat, suntem pe primul loc la egalitate cu Farul. Mă bucur că avem 8 victorii, cele mai multe în campionat. Vin câteva zile libere. E bine!

Mă bucur că am avut reacţie după golul primit, că băieţii au atacat 90 de minute. Cel mai mult mă bucur că învăţăm să câştigăm astfel de meciuri complicate. O seară frumoasă pentru noi, mă bucur.

I-am spus lui Kevin Luckassen să va juca doar câteva minute, să simtă atmosfera. Astăzi am fost nevoit să îi dau mau multe decât am vrut, din cauza scorului. Dar a ieşit bine. Mă bucur pentru el că a dat gol.

(n.r. despre incidentul de după meciul cu FCU Craiova) Cristi Săpunaru e căpitanul nostru, ştie ce înseamnă spritul Rapidului. Îl insuflă tuturor, el îşi arată calităţile de lider, ca în seara asta. La golul 2 a fost şutul lui.

Chiar nu mă pricep la iarbă, în sensul că nu mă pricep cum se întreţine un gazon. Nu vrem să jucăm pe un asfel de teren, ne-a deranjat în unele momente”,