Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei

VIDEO | Adrian Mihalcea, debut cu eşec pe banca Chindiei. ”Ce am văzut azi mă face să cred că vom avea jocuri şi victorii importante”

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 18 iul 2022

FC Botoşani şi Chindia Târgovişte au oferit cel mai frumos meci al primei etape din SuperLiga 2022/2023. În direct la Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro, gazdele s-au impus cu 3-2, la finalul unui meci care a avut de toate: goluri frumoase, un penalty şi două eliminări.

Adrian Mihalcea a debutat nefast în primul meci oficial la Chindia, dar este convins că în următoarele partide echipa va arăta mai bine.

”Am început foarte prost, minutul doi, penalty. Să iei două goluri din faze fixe e lipsă de responsabilitate. Dar, în repriza a doua am jucat altceva. Am presat, am dominat în totalitate, am avut ocazii, nu am reuşit să marcăm şi golul trei. Dar, dacă vom elimina greşelile din prima repriză va fi altceva şi vom avea şi rezultate mult mai bune.

Sunt mulţumit de băieţi, păcat de acel cartonaş roşu, dar sunt încrezător. Ce am văzut azi mă face să cred că vom avea jocuri şi victorii importante”