”Eu voi sta pe bancă”. Prezenţă surprinzătoare la FCSB - Dunajska Streda ”Eu voi sta pe bancă”. Prezenţă surprinzătoare la FCSB - Dunajska Streda
Campioana ”U” BT Cluj se va reuni în 15 august. Amicale cu echipe din Serbia, Polonia şi Grecia Campioana ”U” BT Cluj se va reuni în 15 august. Amicale cu echipe din Serbia, Polonia şi Grecia
Surprize în Cupa Italiei. Cinci cluburi din Serie A au fost eliminate în primul tur Surprize în Cupa Italiei. Cinci cluburi din Serie A au fost eliminate în primul tur
Procesul lui Giggs a început. Ce acuzaţii i se aduc Procesul lui Giggs a început. Ce acuzaţii i se aduc
VIDEO | Victorie pentru Cremonese în Cupa Italiei, dar Chiricheş şi Ionuţ Radu au avut un meci greu. Cum a fost "întors" fundaşul la golul de 2-2 VIDEO | Victorie pentru Cremonese în Cupa Italiei, dar Chiricheş şi Ionuţ Radu au avut un meci greu. Cum a fost "întors" fundaşul la golul de 2-2
Puşcaş rămâne în Italia! Va fi coleg de echipă cu Cesc Fabregas Puşcaş rămâne în Italia! Va fi coleg de echipă cu Cesc Fabregas

VIDEO | Adrian Mihalcea, debut cu eşec pe banca Chindiei. ”Ce am văzut azi mă face să cred că vom avea jocuri şi victorii importante”

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 18 iul 2022

FC Botoşani şi Chindia Târgovişte au oferit cel mai frumos meci al primei etape din SuperLiga 2022/2023. În direct la Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro, gazdele s-au impus cu 3-2, la finalul unui meci care a avut de toate: goluri frumoase, un penalty şi două eliminări.

Adrian Mihalcea a debutat nefast în primul meci oficial la Chindia, dar este convins că în următoarele partide echipa va arăta mai bine.

”Am început foarte prost, minutul doi, penalty. Să iei două goluri din faze fixe e lipsă de responsabilitate. Dar, în repriza a doua am jucat altceva. Am presat, am dominat în totalitate, am avut ocazii, nu am reuşit să marcăm şi golul trei. Dar, dacă vom elimina greşelile din prima repriză va fi altceva şi vom avea şi rezultate mult mai bune.

Sunt mulţumit de băieţi, păcat de acel cartonaş roşu, dar sunt încrezător. Ce am văzut azi mă face să cred că vom avea jocuri şi victorii importante”