George Puşcaş a revenit pe teren! Nota primită de internaţionalul român şi aspectul sesizat de italieni George Puşcaş a revenit pe teren! Nota primită de internaţionalul român şi aspectul sesizat de italieni
Inuman! Bolnav şi accidentat, Andrey Rublev s-a impus la Madrid Inuman! Bolnav şi accidentat, Andrey Rublev s-a impus la Madrid
”În Coreea de Sud n-am primit niciunul”. Dan Petrescu a vorbit despre cartonaşul galben pe care l-a încasat ”În Coreea de Sud n-am primit niciunul”. Dan Petrescu a vorbit despre cartonaşul galben pe care l-a încasat
E gata! Rafa Mujica va semna E gata! Rafa Mujica va semna
Darius Morris a murit la 33 de ani. Fostul baschetbalist a fost providenţial în ultimul playoff al lui Kobe Bryant Darius Morris a murit la 33 de ani. Fostul baschetbalist a fost providenţial în ultimul playoff al lui Kobe Bryant
Nu e Marius Şumudică! Un alt antrenor important ar putea ajunge la "U" Cluj Nu e Marius Şumudică! Un alt antrenor important ar putea ajunge la "U" Cluj

VIDEO | Alaves - Real Madrid 1-4. Galacticii fac show şi se apropie de liderul Atletico

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 23 ian 2021

Real Madrid a câştigat pe terenul lui Alaves, cu scorul de 4-1, într-un meci din etapa XX din La Liga. Partida s-a văzut în direct pe Look Sport. Pe banca ”galacticilor” nu a stat Zinedine Zidane, deoarece are Covid.

Soarta partidei s-a decis în prima repriză. Casemiro a deschis scorul în minutul 15, brazilianul a deviat cu capul, după un corner. Benzema a ieşit la rampă şi a majorat avantajul, cu o execuţie din interiorul careului, care l-a lăsat mască pe portarul Pacheco. În prelungiri, Hazard a reuşit să el să îşi treacă numele pe lista marcatorilor. Reuşita este o gură de oxigen pentru belgian, care în ultima perioadă a fost complet ieşit din formă.

Alaves a marcat golul de onoare, prin Joselu, iar la scurt timp diferenţa de trei goluri s-a restabilit, graţie lui Benzema, care a bifat ”dubla”. În urma acestui succes, Real Madrid se apropie la 4 puncte de liderul Atletico Madrid, în timp ce adversara de sâmbătă ocupă locul 17, la doar un punct de primul loc retrogradabil.

Alaves: Pacheco - Navarro, Laguardia, Lejeune, Duarte - Aguirregabiria, Battaglia, Pina, Rioja - Joselu, Mendez
Real Madrid: Courtois - Lucas, Militao, Varane, Mendy - Kroos, Casemiro, Modric - Asensio, Benzema, Hazard