”O reuşită importantă”. Elias Charalambous, elogiat în presa natală ”O reuşită importantă”. Elias Charalambous, elogiat în presa natală
Vitalie Damaşcan revine în Superliga. ”Era o clauză între noi” Vitalie Damaşcan revine în Superliga. ”Era o clauză între noi”
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Revenire de senzaţie la Universitatea Craiova. Ar putea intra cu Rapid Revenire de senzaţie la Universitatea Craiova. Ar putea intra cu Rapid
VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 3-1. Hunedorenii câştigă derby-ul echipelor fără drept de promovare VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 3-1. Hunedorenii câştigă derby-ul echipelor fără drept de promovare
Juan Martin Del Potro, dezvăluiri emoţionante despre retragerea din tenis. ”A fost decisă de corpul meu” Juan Martin Del Potro, dezvăluiri emoţionante despre retragerea din tenis. ”A fost decisă de corpul meu”

VIDEO | Alex Mirea, victorie în premieră în Campionatul Naţional de Viteză în Coastă. Toată acţiunea de pe Transalpina a fost în direct pe Look Sport+

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 6 iun 2021

Alexandru Mirea a câştigat Transalpina Challenge, a treia rundă din cadrul Campionatului Naţional de Viteză în Coastă. Competiţia a fost în exclusivitate pe Look Sport+.

Pilot pe un prototip Radical SR 8, Mirea a bifat prima victorie din carieră, după 13 ani de activitate în competiţiile automobilistice autohtone. Podiumul a fost încheiat de alte două modele prototip.

Silviu Dumitrescu a venit pe locul al doilea, la un ecart de puţin peste o secundă, la bordul unui Ossela Pa 2000 Evo. Podiumul a fost completat de Octavian Ciovică, pe un Radical SR 8.