Ultima oră
”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid ”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid
Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia
Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara
Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul

Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul
Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele

VIDEO | Alexandru Albu, mulţumit de remiza cu Viitorul. ”Cred că am început bine noul an”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 15 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 

UTA Arad şi FC Viitorul au remizat, scor 0-0, în penultimul meci din etapa a 16-a din Liga 1, în direct pe Look Sport. Prudenţa a fost cuvântul de ordine în cazul ambelor echipe. Echipa pregătită de Mircea Rednic a jucat în inferioritate numerică din minutul 83.

Alexandru Albu, performerul arădenilor din sezonul trecut, a declarat că este un rezultat mulţumitor, în contextul în care este primul meci din acest an şi s-a disputat pe un teren greu.

”Am început un an nou şi cred că am început bine, chiar dacă se putea şi mai bine în această seară. Eu zic că am dominat meciul, chiar dacă poate că în prima repriză Viitorul a avut un pic mai mult posesia, dar asta nu ne-a pus probleme. Sperăm să o ducem pe aceeaşi linie, să jucăm din ce în ce mai bine, să ne legăm şi cu noii colegi, pentru că uneori s-a văzut câte o nesincronizare, dar asta este normal pentru că am lucrat doar două săptămâni. Eu cred că vom face o treabă foarte bună în acest an, pentru că am venit mai proaspeţi şi mult mai motivaţi” a declarat fotbalistul celor de la UTA, care anul trecut a fost selecţionat la echipa naţională.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele