VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | Almeria - Atletico Madrid 2-2! "Dubla" lui Romero le aduce gazdelor un punct nesperat

La Liga Publicat de Tudor Moisa pe 25 feb 2024

Almeria a produs şocul weekendului în fotbalul european şi a remizat cu Atletico Madrid, scor 2-2.

"Lanterna roşie" din La Liga a ajuns astfel la 9 puncte, în vreme ce Atletico rămâne pe locul 4, cu 52 de puncte. Rezultatul este cu adevărat imens pentru gazde, având în vedere că Almeria are o singură victorie în acest sezon, în Cupa Spaniei, contra Talavera, formaţie de liga a patra, iar Atletico este calificată în optimile Champions League.

Formaţia lui Simeone a deschis repede scorul, în minutul 2, prin Correa. Romero a egalat, cu un şut în forţă de la distanţă, în minutul 27. Atletico a revenit în avantaj, în minutul 57, graţie unui contraatac finalizat de Rodigo de Paul, dar acelaşi Romero a restabilit din nou egalitatea, în minutul 64.

Morata putea aduce victoria pentru oaspeţi în ultimul minut, dar dintr-o poziţie ideală a trimis peste poartă. În următoarea etapă, Almeria are meci la Celta Vigo, iar Atletico primeşte vizita lui Betis.