Dan Petrescu e din nou pe cai mari. ”Nu ştiu dacă a câştigat cineva aici la Praga, cred că doar Barcelona” Dan Petrescu e din nou pe cai mari. ”Nu ştiu dacă a câştigat cineva aici la Praga, cred că doar Barcelona”
Europa League | Dinamo Kiev şi Mircea Lucescu au pierdut cu Rennes, în deplasare. Qarabag a produs surpriza, iar AS Roma a pierdut acasă, cu Betis Europa League | Dinamo Kiev şi Mircea Lucescu au pierdut cu Rennes, în deplasare. Qarabag a produs surpriza, iar AS Roma a pierdut acasă, cu Betis
CFR are şanse mari la primăvară: meciul cu Ballkani, din Gruia, poate fi decisiv. Cum arată Grupa G din Conference League şi programul complet CFR are şanse mari la primăvară: meciul cu Ballkani, din Gruia, poate fi decisiv. Cum arată Grupa G din Conference League şi programul complet
Preşedintele lui CFR, impresionat de jocul cu Slavia Praga. ”Stilul de joc al lui Dan Petrescu a dat roade” Preşedintele lui CFR, impresionat de jocul cu Slavia Praga. ”Stilul de joc al lui Dan Petrescu a dat roade”
Slavia Praga - CFR Cluj 0-1. Masterclass al lui Petrescu în Cehia: campioana câştigă trei puncte de aur şi are şanse reale la primăvara europeană Slavia Praga - CFR Cluj 0-1. Masterclass al lui Petrescu în Cehia: campioana câştigă trei puncte de aur şi are şanse reale la primăvara europeană
Răzvan Oaidă îşi cere scuze fanilor. ”Sper că ne vom revanşa în campionat” Răzvan Oaidă îşi cere scuze fanilor. ”Sper că ne vom revanşa în campionat”

VIDEO | Altă dovadă a unui talent pur. Alibec, gol de generic în poarta Petrolului

Farul Constanta Publicat pe 16 sep 2022

Denis Alibec (31 de ani) a dat o nouă dovadă a talentului incontestabil în minutul 35 al meciului Petrolul - Farul, transmis de Prima Sport 1 de la ora 21:00. Atacantul liderului din SuperLigă a marcat un gol superb, un şut cu stângul la colţul lung care l-a lăsat fără nicio şansă pe portarul Octavian Vâlceanu.

Aflat din nou într-un moment bun al carierei, repus pe linia de plutire de bagheta magică a lui Gică Hagi, Denis Alibec a sclipit chiar sub ochii lui Edward Iordănescu şi Mihai Stoichiţă şi se află într-o formă foarte bună înaintea meciurilor României din Nations League, cu Finlanda (23 septembrie) şi Bosnia (26 septembrie). Vineri seară, pe "Ilie Oană", vârful şi-a început recitalul cu un gol marcat în minutul 11 cu un şut puternic cu stângul, după o pasă a lui Louis Munteanu.

Momentul de graţie avea să vină, însă, în minutul 35. După ce Grameni şi Băluţă au dus mingea în jumătatea adversă, Alibec s-a eliberat în partea dreaptă, şi-a potrivit mingea pe piciorul stâng, apoi a găsit o execuţie superbă, cu stângul, care s-a oprit doar în plasa laterală. A fost al patrulea gol marcat de Alibec în 450 de minute jucate în tricoul Farului în acest sezon.