VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

VIDEO | Altă dovadă a unui talent pur. Alibec, gol de generic în poarta Petrolului

Farul Constanta Publicat pe 16 sep 2022

Denis Alibec (31 de ani) a dat o nouă dovadă a talentului incontestabil în minutul 35 al meciului Petrolul - Farul, transmis de Prima Sport 1 de la ora 21:00. Atacantul liderului din SuperLigă a marcat un gol superb, un şut cu stângul la colţul lung care l-a lăsat fără nicio şansă pe portarul Octavian Vâlceanu.

Aflat din nou într-un moment bun al carierei, repus pe linia de plutire de bagheta magică a lui Gică Hagi, Denis Alibec a sclipit chiar sub ochii lui Edward Iordănescu şi Mihai Stoichiţă şi se află într-o formă foarte bună înaintea meciurilor României din Nations League, cu Finlanda (23 septembrie) şi Bosnia (26 septembrie). Vineri seară, pe "Ilie Oană", vârful şi-a început recitalul cu un gol marcat în minutul 11 cu un şut puternic cu stângul, după o pasă a lui Louis Munteanu.

Momentul de graţie avea să vină, însă, în minutul 35. După ce Grameni şi Băluţă au dus mingea în jumătatea adversă, Alibec s-a eliberat în partea dreaptă, şi-a potrivit mingea pe piciorul stâng, apoi a găsit o execuţie superbă, cu stângul, care s-a oprit doar în plasa laterală. A fost al patrulea gol marcat de Alibec în 450 de minute jucate în tricoul Farului în acest sezon.