”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Altă zi complicată pentru Dinamo: doar egal cu o echipă din Liga 3, iar un jucător de bază s-a accidentat grav!

Dinamo Publicat pe 25 ian 2023

Dinamo a remizat şi în al doilea amical al iernii, 1-1 cu CSO Plopeni, echipă din Liga 3 pe care trupa lui Ovidiu Burcă a egalat-o târziu, în primul minut de prelungiri. Mai mult, dinamoviştii au rămas şi fără unul dintre cei mai importanţi jucători, Ahmed Bani suferind o accidentare serioasă.
După amicalul controversat cu CS Păuleşti (1-1), marcat de gestul lui Vali Lazăr la adresa lui Ovidiu Burcă, Dinamo a venit la Săftica pentru partida cu CSO Plopeni, formaţie care se află pe locul secund în Seria 5 a Ligii 3. Iar meciul a început prost pentru gazde, portarul Oncescu şi fundaşul Bena greşind pentru a-i permite lui Viorel Oprea să deschidă scorul în minutul 7.

Cel mai trist eveniment al meciului a avut loc în minutul 34, când Ahmed Bani, unul dintre liderii lui Dinamo, a fost accidentat de portarul Georgescu, fază în urma căreia Minea, de la Dinamo, şi Georgescu, de la Plopeni, au văzut cartonaşul roşu pentru un conflict fizic pe teren. Ajuns pe bancă, Bani a transmis că simte că i-a trosnit osul şi că nu mai poate călca!

Egalarea a venit târziu, în minutul 90+1, când Giafer l-a ferit pe Burcă de o înfrângere ruşinoasă.

Echipa de start a lui Dinamo: Oncescu – Demici, Giafer, Bena, Amzăr – N.Roşu, I. Roşu – Bobea, Ghezali, A. Bani – Al. Pop.
Au mai jucat: Dujmovic, Moura, Ţîră, Iglesias, Borcea, Patriche, Cune, Şerban, Laruccea, Delciu, Florescu.