Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice
Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri
Sorana Cîrstea, fără replică pe zgura de la Madrid în faţa Igăi Swaitek, locul 1 WTA Sorana Cîrstea, fără replică pe zgura de la Madrid în faţa Igăi Swaitek, locul 1 WTA
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia 0-1. Liderul Ligii 2 reuşeşte o nouă victorie VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia 0-1. Liderul Ligii 2 reuşeşte o nouă victorie
David Puicea, locul 8, în finala juniorilor la sărituri David Puicea, locul 8, în finala juniorilor la sărituri
VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024 VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024

VIDEO | ”Am avut mari emoţii”. Ioan Ovidiu Sabău a trăit intens succesul clar cu FC Botoşani

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 15 mar 2024

”U” Cluj a învins pe teren propriu, scor 3-0, formaţia FC Botoşani, în primul meci al play-out-ului Superligii.

Clujenii au deschis scorul din penalty, prin Dan Nistor, în minutul 15. Intrat în minutul 63, Ante Roguljic a rezolvat meciul cu două goluri. Mai întâi a înscris pentru 2-0 în minutul 77, iar la ultima fază a meciului, în minutul 90+7, a stabilit rezultatul final, 3-0 pentru.

Deşi diferenţa de pe tabelă a fost categorică, Ioan Ovidiu Sabău a explicat că a trăit intens partida de pe banca tehnică şi a punctat că se aştepta să fie un duel greu cu ultima clasată.

”Am avut mari emoţii, ştiam că va fi greu. Până la urmă, e o victorie şi trebuie să mă mulţumesc. Sper că ne-a luat din presiune, ne este teamă să jucăm, să ţinem de minge.

Este tare greu să faci spectacol în play-out, echipele nu riscă. Ne-am descurcat forate bine cu o echipă mai slab cotată decât noi, înseamnă că ne-am revenit”,