NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul

VIDEO | ”Am ieşit la joc, am încercat să facem ambele faze”. Gică Hagi, mulţumit de ce a văzut la elevii săi

Farul Constanta Publicat de Daian Cutu pe 21 ian 2024

Farul Constanţa a învins duminică seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 22-a a Superligii.

Oaspeţii au înscris primii la Craiova, în minutul 15, când Louis Munteanu a şutat, portarul Laurenţiu Popescu a respins până la Rivaldinho şi acesta a deschis scorul. Gazdele au egalat în minutul 36, prin Alexandru Creţu, însă Farul a lovit din nou după şapte minute, prin Louis Munteanu.

Gică Hagi a fost mulţumit de cum s-au prezentat jucătorii săi şi a avut mai mulţi remarcaţi.

”Am ieşit la joc, am încercat să facem ambele faze. Craiova are viteză, tehnică, când am făcut bine i-am surprins, când nu, au venit peste noi. A fost un meci frumos, cu ritm, cu intensitate. Fiecare a făcut lucrurile bune. E logic să ai momente proaste, Craiova are calitate. Majoritatea au jucat bine, Louis a jucat foarte bine. Şi Rivaldinho, Grigoryan are calitate foarte bună.

Când va fi în formă fizică bună, va fi un jucător foarte bun. Ganea joacă 3 poziţii, în apărare, la mijloc şi în atac. Se dedică, e foarte serios. Noi ştim ce calităţi are Ganea. El e fericit la noi, e important asta, să se simtă bine. E doar un meci, nu are rost să mergem mai departe de atât.

Ne aşteaptă un meci cu o echipă care ne-a bătut cu 4-0, o echipă talentată. trebuie să facem un meci mare la Constanţa. Nu ştiu ce să zic de transferuri, aţi văzut că sunt copii pe bancă. Mereu suntem atenţi la ce se întâmplă pe piaţă. Căutăm ceva la mijloc”,