Ultima oră
Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat” Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat”
A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”  

A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”
Rapid a transferat un fost jucător al Stelei Rapid a transferat un fost jucător al Stelei
Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”
LIVE TEXT | Elveţia – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro. Lupta pentru câştigarea grupei A LIVE TEXT | Elveţia – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro. Lupta pentru câştigarea grupei A

VIDEO | ”Am scăpat uşor”. Eşec greu de digerat pentru Mircea Rednic

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 13 nov 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21383895/1/gloria-buzau-uta-arad-baraj-superliga-superbet-28-05-2023.jpg

Oţelul Galaţi a câştigat în deplasare, scor 4-2, cu UTA Arad, în ultimul meci al etapei a 16-a din Superligă.

Mircea Rednic a recunoscut superioritatea adversarilor şi a punctat că jucătorii săi vor avea libere reduse, drept pedeapsă pentru prestaţia din partida de luni.

”Am scăpat uşor! Ţin să îl felicit pe Dorinel. Au fost mult mai buni decât noi şi după două goluri marcate. Noi am făcut multe greşeli.

Remarc evoluţia lui Cristian Mihai. A fost un exemplu, el a avut reacţie. Îşi merită convocările la naţională. În rest, multe greşeli! S-a greşit şi la primul gol, la fel şi la golul 4. Oţelul e o echipă disciplinată, care joacă. Bravo lor! Au fost mult mai buni decât noi astăzi. Ne-au surprins cu siguranţă arătată. Au câştigat aproape toate duelurile, noi nu am contat la mijlocul terenului. Marcelo, Fabry, au prins o zi proastă. Sau poate adversarul nu ne-a lăsat.

Era un moment important pentru echipă, aveam mare nevoie să câştigăm. Nu doar că am pierdut, dar evoluţia a fost slabă.

Nu trebuie să iau măsuri, sunt jucători care nu au evoluat la nivel înalt. Poate şi eu am greşit că am pus presiune prea mare şi le-am cerut mai mult decât putem. Aveau multe zile libere, acum le dau doar una. Nici nouă nu e uşor, ne tot mutăm dintr-un oraş în altul. Revenim la muncă, asta e. S-a pierdut un meci”,
a declarat Rednic.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele