VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

VIDEO ǀ Analiza sinceră a lui Nae Constantin. Unde a pierdut Petrolul meciul cu Farul

Petrolul Ploiești Publicat pe 17 sep 2022

Nae Constantin a pierdut încă un meci cu Petrolul în SuperLiga României, 1-3 pe teren propriu cu Farul. La final, la interviuri, antrenorul a făcut analiza jocului cu trupa lui Gică Hagi şi a evidenţiat aspectele pozitive, dar şi pe cele negative, care au făcut ca ”lupii” să fie învinşi.

Momentul care a tranşat partida a fost episodul eliminării lui Irobiso, din repriza a doua, în opinia lui Nae Constantin. Dacă nu ar fi văzut roşu jucătorul său, atunci antrenorul crede că Petrolul avea o şansă să spere la cel puţin o remiză.

Nu ştiu ce s-ar fi întâmplat dacă am fi rămas 11 la 11.  Ne place să ne gândim că am fi avut şansa să egalăm. Odată cu eliminarea lui Irobiso, practic meciul era încheiat.

(n.r. - despre gestul lui Irobiso) Asta cu avut voie sa nu, nu ştiu. Sunt supărat pentru că s-a ajuns unde s-a ajuns. Le-am spus mereu că această luptă cu arbitrii este una inegală. Nu avem voie să spunem nimic. Astea sunt regulile. Eu încerc să mă abţin să vorbesc.

O pauză este oricând bine-venită, mai ales după această serie de două înfrângeri. O să avem câteva zile să ne odihnim bine, apoi să revenim la pregătire cu gândul la următorul meci, cel din Cupă. Trei zile libere vor primi liber, este suficient pentru toată lumea. Cupa este un obiectiv important pentru noi anul acesta.

Nu ştiu, poate Gabi Tamaş, care a avut o evoluţie foarte bună. Nu mă apuc eu să fac propuneri, selecţionerul ştie cel mai bine. Atâta timp cât eşti jucător activ, de ce te-ai retrage?”, a declarat Nicolae Constantin, la finalul partidei cu Farul Constanţa.

Momentul în care Irobiso a fost eliminat de Istvan Kovacs

Farul Constanţa a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a 11-a a SuperLigii.

• Au marcat: Tamaş ’58 / Alibec ’11, ’35, Sali ‘90+3

• Petrolul: Vâlceanu – Meijers, Tamaş, Huja – Borţa (Pashov ’62), Dumitriu, Seto (Manzala ’46), Jair, Ţicu – Irobiso, Ivanovski (Grozav ’46). Antrenor: Nicolae Constantin.
  • Farul: Aioani – Benzar (Sîrbu ’65), Larie, M. Popescu (Borza ’65), Kiki – Artean, Băluţă, Grameni (Doukoure ’65) – Pitu (Sali ’72), Alibec, L. Munteanu (Casap ’76). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Tot vineri, FC Voluntari a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa U Craiova 1948.