VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

VIDEO | Andrei Chindriş a debutat cu gol pentru Santa Clara! Reuşită frumoasă, cu FC Porto

Stranieri Publicat pe 26 oct 2021

Debut perfect pentru Andrei Chindriş la Santa Clara! Fundaşul român de 22 de ani a fost doar rezervă până acum, asta într-un singur meci, dar a fost trimis pe teren din primul minut al confruntării cu FC Porto, din Cupa Ligii Portugaliei. A marcat în minutul 17!

Chindriş a înscris în urma unei lovituri de colţ, dar nu cu capul, aşa cum a obişnuit în Casa Liga 1, la FC Botoşani, ci cu piciorul. A reluat din întoarcere un balon respins greşit de fundaşii lui Porto.

Scorul la pauză chiar a fost decis de reuşita românului, iar în partea a doua s-au marcat trei goluri, două pentru Santa Clasa, una pentru FC Porto. În primă fază Ricardinho a făcut 2-0 pentru Santa Clara, iar apoi a marcat Taremi pentru Porto, în minutul 83. Scorul final a fost stabilit de da Cunha, în minutul 90+6.

Cupa Ligii Portugaliei se joacă în sistem grupe în primă fază, iar Santa Clasa a ajuns la 4 puncte în urma succesului.