VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | Andrei Ivan, din nou decisiv în Bănie. ”E normal să te gândeşti la titlu”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 28 ian 2023

Universitatea Craiova a învins pe teren propriu, scor 2-0, formaţia FC Hermannstadt, într-un meci la care în tribună a fost prezent fostul mare fotbalist brazilian Rivaldo.

CSU a controlat meciul de pe teren propriu cu Hermannstadt, dar primul gol a venit destul de târziu, în minutul 48, când Andrei Ivan a înscris cu un şut din afara careului. Căpăţână a trimis în bară în minutul 68, dar oltenii au majorat diferenţa în minutul 69, când Andrei Ivan a reuşit ”dubla”, marcând un gol cu o lovitură de cap.

Pentru Ivan au fost primele goluri, după o pauză de aproape trei luni. Acesta şi-a manifestat bucuria pentru faptul că a redevenit decisiv pentru olteni.

”Sunt bucuros în primul rând pentru echipă, aveam nevoie de cele 3 puncte, dar şi pentru mine, nu mai marcasem de ceva timp. Am fost accidentat, nu am avut multe jocuri.

(n.r. despre şansele la titlu) E normal să te gândeşti la titlu la Craiova, dar în ce situaţie ne aflăm acum... este un drum lung, vom vedea ce ne rezervă viitorul, ce va fi”, a precizat el.

Cât despre colaborarea cu noul antrenor, Eugen Neagoe, a precizat că „E nevoie de Mister pe bancă, la Botoşani ne-a lipsit. Astăzi a fost aici, ştie să comunice cu noi, să vorbească, asta este cel mai important pentru noi”