CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot
Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin

VIDEO | Andrei Ivan, din nou decisiv în Bănie. ”E normal să te gândeşti la titlu”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 28 ian 2023

Universitatea Craiova a învins pe teren propriu, scor 2-0, formaţia FC Hermannstadt, într-un meci la care în tribună a fost prezent fostul mare fotbalist brazilian Rivaldo.

CSU a controlat meciul de pe teren propriu cu Hermannstadt, dar primul gol a venit destul de târziu, în minutul 48, când Andrei Ivan a înscris cu un şut din afara careului. Căpăţână a trimis în bară în minutul 68, dar oltenii au majorat diferenţa în minutul 69, când Andrei Ivan a reuşit ”dubla”, marcând un gol cu o lovitură de cap.

Pentru Ivan au fost primele goluri, după o pauză de aproape trei luni. Acesta şi-a manifestat bucuria pentru faptul că a redevenit decisiv pentru olteni.

”Sunt bucuros în primul rând pentru echipă, aveam nevoie de cele 3 puncte, dar şi pentru mine, nu mai marcasem de ceva timp. Am fost accidentat, nu am avut multe jocuri.

(n.r. despre şansele la titlu) E normal să te gândeşti la titlu la Craiova, dar în ce situaţie ne aflăm acum... este un drum lung, vom vedea ce ne rezervă viitorul, ce va fi”, a precizat el.

Cât despre colaborarea cu noul antrenor, Eugen Neagoe, a precizat că „E nevoie de Mister pe bancă, la Botoşani ne-a lipsit. Astăzi a fost aici, ştie să comunice cu noi, să vorbească, asta este cel mai important pentru noi”