Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside al oaspeţilor VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside al oaspeţilor
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri
Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem” Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem”
”Uită-te la el! E depăşit de situaţie, eu nu am mai văzut antrenor ca ăsta”. Ionel Ganea, fără menajamente cu Bogdan Lobonţ ”Uită-te la el! E depăşit de situaţie, eu nu am mai văzut antrenor ca ăsta”. Ionel Ganea, fără menajamente cu Bogdan Lobonţ

VIDEO | Andrei Vlad s-a făcut din nou de râs. Gafă monumentală la golul lui George Ganea. UPDATE: Portarul a fost înlocuit la pauză

FCSB Publicat pe 3 mar 2022

CV-ul şi aşa plin de erori mari al lui Andrei Vlad (22 de ani) cuprinde, începând de joi seară, o nouă gafă monumentală. În minutul 16 al meciului FC Argeş - FCSB, transmis de Look Sport+ şi PrimaPlay.ro de la 21:00, portarul vicecampioanei s-a făcut din nou de râs şi i-a oferit un gol pe tavă lui George Ganea.

UPDATE 22:00: Gafa din startul meciului nu a rămas fără urmări! La pauză, Gigi Becali a decis că e momentul să-i dea o lecţie lui Andrei Vlad şi l-a înlocuit cu mai tânărul Ştefan Târnovanu. Dacă până acum a fost susţinut public de Becali ori de câte ori a greşit grav, Vlad a reuşit şi performanţa de a-l duce pe omul de afaceri din Pipera la capătul răbdării.

După momente în care poarta sa a fost sub presiune, Andrei Vlad a încercat să plece de jos cu construcţia unui atac, a pasat spre Ovidiu Popescu, apoi a reprimit mingea de la fundaşul central de conjunctură. A preluat aparent calm şi a încercat să-i retrimită coechipierului său, dar piciorul i s-a blocat pur şi simplu în gazon şi nu a făcut decât să-i lase practic mingea lui Cristi Tănase.

Fostul mijlocaş de la FCSB a gândit repede, i-a pasat lui George Ganea în faţa porţii, iar fiul lui Ionel Ganea a marcat uşor pentru 1-0. Într-un moment în care FCSB era obligată să câştige pentru a nu lăsa CFR la 14 puncte distanţă, Vlad le-a mai dat o lovitură de graţie coechipierilor, aşa cum a făcut-o de foarte multe ori de-a lungul carierei la FCSB.