Ultima oră
Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă
Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?

Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?
Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă
Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB! Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB!
Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...” Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...”
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă

VIDEO ǀ Antrenor din Superliga, demis! Va fi înlocuit de Mircea Rednic

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 25 apr 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

UTA Arad a decis să se despartă de la Laszlo Balint, care a venit pe banca tehnică în luna noiembrie a anului trecut.

”Bătrâna Doamnă” ocupă locul 14 şi va juca semifinalele Cupei României contra Universităţii Cluj.

Noul tehnician al echipei este Mircea Rednic (61 de ani), ce a semnat un acord valabil până la finalul sezonului.

"În urma unei analize profunde şi îndelungate a situaţiei din clasament, conducerea clubului împreună cu staff-ul tehnic au ajuns la un acord comun - chiar dacă nicio parte nu şi-a dorit acest lucru, însă am ţinut toţi cont de binele echipei – ca, începând de astăzi, să se facă o schimbare la nivelul băncii tehnice, printr-o înţelegere amiabilă de reziliere.

Le dorim succes în continuare tuturor, mulţumim, Gyuszi Balint, că după 57 de ani jucăm semifinala Cupei României!"
este comunicatul celor de la UTA.

Cum a răspuns Laszlo Balint când a fost întrebat dacă se gândeşte la demisie, după eşecul cu Chindia: ”A fost o discuţie”

"Au avut şut pe poartă, o lovitură liberă şi iei astfel de gol. S-a întâmplat consecutiv, după ce a fost la fel cu Botoşani. A fost echilibrat, dar prima lovitură liberă a însemnat deschiderea scorului.

E greu pentru mine de explicat greşelile astea. Ăştia suntem. A doua repriză a început foarte bine, am pus presiune, am avut ocazii, am egalat şi chiar speram. Şi apoi a intervenit acea minge pierdută, când sistemul de prevenţie a fost groaznic.

Şi după aceea a fost greu. Apoi am încercat toate variantele ofensive, dar Chindia e o echipă care ştie foarte bine să ţină de rezultat, mai ales că presiunea era foarte mare", a spus Laszlo Balint.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele