Ultima oră
Devis Epassy pleacă de la Dinamo! Andrei Nicolescu a confirmat: ”Nuno Campos îşi doreşte altceva de la un portar” | VIDEO EXCLUSIV Devis Epassy pleacă de la Dinamo! Andrei Nicolescu a confirmat: ”Nuno Campos îşi doreşte altceva de la un portar” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Alejandro Davidovich Fokina a câştigat primul său titlu ATP. Spaniolul avea anterior 5 finale pierdute VIDEO | Alejandro Davidovich Fokina a câştigat primul său titlu ATP. Spaniolul avea anterior 5 finale pierdute
Liţă Dumitru s-a întors în România după 9 ani petrecuţi în America şi urmăreşte cu mare atenţie CM: ”Mi-a plăcut nivelul. Naţionala noastră e foarte departe de ce se întâmplă acolo!” | VIDEO EXCLUSIV Liţă Dumitru s-a întors în România după 9 ani petrecuţi în America şi urmăreşte cu mare atenţie CM: ”Mi-a plăcut nivelul. Naţionala noastră e foarte departe de ce se întâmplă acolo!” | VIDEO EXCLUSIV
David Popovici victorie cu record la Sette Colli, în proba de 100 de metri liber David Popovici victorie cu record la Sette Colli, în proba de 100 de metri liber
Ryan Mendes, căpitanul naţionalei Capului Verde, anchetat pentru viol Ryan Mendes, căpitanul naţionalei Capului Verde, anchetat pentru viol
Gigi Becali a rezolvat rămânerea lui Florin Tănase şi anunţă un super transfer. ”Urmează” Gigi Becali a rezolvat rămânerea lui Florin Tănase şi anunţă un super transfer. ”Urmează”

VIDEO | Antrenorul celor de la Dumbrăviţa, "tiradă" la adresa arbitrului: "Am avut penalty clar. Nu mă pot controla!"

Cupa României Publicat pe 18 oct 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email


Învins cu 4-1 de Rapid, în Giuleşti, în prima etapă a fazei grupelor Cupei României 2022/2023, antrenorul celor de la Dumbrăviţa a avut un discurs dur la adresa arbitrajului. Cosmin Stan a acuzat faza din minutul 50, când divizionara secundă nu a primit un penalty evident, dar şi un fault în atac la golul de 3-1 al gazdelor.
 
"N-am crezut că o să venim la un meci cu echipă de Liga 1 şi o să discutăm despre faze litigioase. Am avut penalty clar! De ce trebuie să se întâmple tot timpul asta, ca echipele mai mari să fie avantajte? Acest arbitru nu are valoare dacă nu a văzut acest penalty. Tot el, acum două săptămâni, dă un penalty în meciul dintre Baia Mare şi Dinamo... 
 
Îmi pare rău că trebuie să discut de arbitraj, nu despre fotbal. La golul 3, fault grosolan la un jucători de-ai noştri. Sincer, cum să jucăm aşa? În Liga 3 şi Liga 2 nu am avut arbitraje rele. Nu cred că au fost sub nivelul fotbalului până în acest moment. 
 
Dar la meciul de azi explodez, nu mă pot controla. Nu am venit aici doar ca să bifăm un meci cu Rapidul. Am venit să încercăm să luăm un punct. Vreau să mă opresc, nu vreau să mai discut. Ce rost mai are? 
 
Am fi preferat să jucăm la noi acasă, la Dumbrăviţa, dar ştiţi situaţia din Timiş. Nu avem niciun stadion cu nocturnă în tot judeţul", a spus Stan, la flash-interviul de după meci.

VIDEO: Faza incriminată de Cosmin Stan:

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele