Ultima oră
Mesajul transmis de Zeljko Kopic pentru Dinamo: ”Până la sfârşitul vieţii mele” Mesajul transmis de Zeljko Kopic pentru Dinamo: ”Până la sfârşitul vieţii mele”
Neaşteptat! Decizia luată de Donald Trump cu doar câteva ore înainte de startul Cupei Mondiale Neaşteptat! Decizia luată de Donald Trump cu doar câteva ore înainte de startul Cupei Mondiale
Este gata! A fost decis viitorul jucătorului lui Inter dorit de Barcelona Este gata! A fost decis viitorul jucătorului lui Inter dorit de Barcelona
Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii
LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026 LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026
Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început! Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început!

VIDEO | Antrenorul unei formaţii din Superliga şi-a anunţat plecarea. ”Vor fi ultimele mele etape! Îmi găsesc foarte greu cuvintele”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 11 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Metaloglobus a remizat acasă, scor 2-2, cu Hermannstadt, în etapa cu numărul 8 din play-out-ul Superligii.

 

 

 

 

La flash-interviu, Dorinel Munteanu şi-a anunţat plecarea de la Hermannstadt. Antrenorul e foarte supărat pe modul în care jucătorii s-au prezentat în duelul cu formaţia ce e retrogradată matematic în Liga 2.

Munteanu a dezvăluit că obiectivul este să scape echipa de retrogradare şi nu va continua, indiferent de deznodământul de la final de sezon. Hermannstadt luptă cu Unirea Slobozia (n.r. formaţie care riscă să nu aibă licenţă pentru sezonul viitor) pentru evitarea retrogradării directe.


”Voi mai fi în ultimele 3 etape. Îmi găsesc foarte greu cuvintele. Sunt un luptător, voi încerca să fac în aceste etape tot posibilul să salvăm echipa. Dar aşa este când au decurs lucrurile de la început cum au decurs. Nu vreau să spun mai multe, sunt lucruri pe care mi le asum, sunt responsabil. Majoritatea jucătorilor merită mai mult, să rămână în Superliga.

Îmi asum rezultatele, dar pentru mine a fost o umilinţă jocul echipei de astăzi. Ca întotdeauna, antrenorul este responsabil. Fac tot posibilul să salvez echipa.

Nu ştiu dacă a primit licenţa Slobozia, nici nu mă interesează. Am discutat înainte de joc, toţi jucătorii mi-au dat impresia că au fost conectaţi la joc, dar a fost un joc foarte slab, poate cel mai slab de când conduc această echipă. O echipă care n-a avut nimic de pierdut astăzi a dominat la toate capitolele.

Nu regret că am preluat echipa, dar am făcut foarte multe compromisuri şi nu vreau să le mai fac. Mă retrag eu. Vreau să salvez echipa şi să continue fotbalul în Superliga”,
a spus Munteanu, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Hermannstadt

Ultimele articole Toate articolele