VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul
"Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV "Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV
Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone
John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul
Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025 Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025
VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile!

VIDEO | Arbitrul Andy Madley a salvat un punct pentru Chelsea în partida cu Manchester City

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 17 feb 2024

Manchester City şi Chelsea au remizat, scor 1-1, în ultima partidă de sâmbătă din Premier League.

Raheem Sterling a marcat pentru Chelsea, în minutul 42, iar egalarea a venit târziu, în minutul 83, prin Rodri. Manchester City a continuat să preseze şi a fost în repetate rânduri la un pas de golul victoriei, dar protagonistul finalului de meci a fost arbitrul Andy Madley.

În ultimul minut de joc, Disasi l-a lovit cu cotul în faţă pe Dias, iar Colwill a făcut henţ, aproape simultan, dar centralul a luat decizia de a lăsa jocul să continue. Nici arbitrii din camera VAR nu au considerat că ar fi trebuit să se acorde penalti, spre stupefacţia celor prezenţi pe Etihad.