Jesse Marsch a fost numit selecţioner al Canadei Jesse Marsch a fost numit selecţioner al Canadei
Noi mutări spectaculoase în Formula 1! Ferrari continuă să se întărească, după aducerea lui Lewis Hamilton Noi mutări spectaculoase în Formula 1! Ferrari continuă să se întărească, după aducerea lui Lewis Hamilton
Simona Halep a primit un wild card pentru turneul de la Rabat Simona Halep a primit un wild card pentru turneul de la Rabat
Cine va arbitra finala Cupei României, Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi Cine va arbitra finala Cupei României, Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi
Kylian Mbappé, desemnat a cincea oară consecutiv cel mai bun jucător din Ligue 1 Kylian Mbappé, desemnat a cincea oară consecutiv cel mai bun jucător din Ligue 1
Mihai Rotaru s-a dezlănţuit după egalul cu Farul: ”În Bănie, i se spune «Hoţegan»”

VIDEO | Argentinianul Sebastian Baez a câştigat turneul ATP de la Rio de Janeiro. Nu a avut emoţii în finala cu compatriotul Mariano Navone

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 26 feb 2024

Jucătorul argentinian de tenis Sebastian Baez, locul 30 mondial, a câştigat, duminică seară, turneul ATP 500 de la Rio de Janeiro.

El l-a învins, scor 6-2, 6-1, pe compatriotul său Mariano Navone, aflat pe locul 113 în clasamentul ATP.

Sebastian Baez, în vârstă de 23 de ani, a fost numărul 1 mondial la juniori în 2018, an în care a ajuns în finala Openului Franţei la această categorie.

Graţie celui de-al cincilea său titlu în circuitul ATP, primul la categoria ATP 500 şi al patrulea de la începutul anului 2023, argentinianul va ocupa luni locul 21 în lume, cea mai bună clasare din carieră.