Iga Swiatek, al doilea an consecutiv în finală la Madrid Open Iga Swiatek, al doilea an consecutiv în finală la Madrid Open
”Nu m-am dus în România ca să rămân aici”. Siyabonga Ngezana a anunţat unde vrea să joace! ”Nu m-am dus în România ca să rămân aici”. Siyabonga Ngezana a anunţat unde vrea să joace!
”Am fost sub orice critică”. Csikszereda e aproape OUT din lupta pentru promovarea directă! Robert Ilyes, foarte dezamăgit ”Am fost sub orice critică”. Csikszereda e aproape OUT din lupta pentru promovarea directă! Robert Ilyes, foarte dezamăgit
Numele sonor care a refuzat banca tehnică a celor de la Bayern Munchen Numele sonor care a refuzat banca tehnică a celor de la Bayern Munchen
Antrenorul Will Still a părăsit clubul Stade de Reims Antrenorul Will Still a părăsit clubul Stade de Reims
Lovitură pentru naţionala Franţei! Un nume important nu va juca la EURO Lovitură pentru naţionala Franţei! Un nume important nu va juca la EURO

VIDEO | ARSENAL, APROAPE DE SEMIFINALE. VICTORIE CU NAPOLI LA LONDRA

Video Publicat pe 12 apr 2019

Arsenal a câştigat derby-ul serii din sferturile Europa League, 2-0 cu Napoli. Primul gol al tunarilor a venit în minutul 14, prin Aaron Ramsey. A fost a 17-a reuşită a mijlocaşului galez în cupele europene. Peste alte 10 minute, echipa lui Emery şi-a majorat avantajul, după devierea nefericită a lui Koulibaly. Englezii puteau face 3-0, dar Meret a apărat şutul lui Aubameyang. Italienii puteau reduce din diferenţă prin Lorenzo Insigne, însă şutul acestuia s-a dus peste poartă. Prima repriză s-a încheiat cu o nouă ratare a gazdelor, prin Aaron Ramsey. După revenirea de la cabine, Insigne a înscris pentru Napoli, însă golul a fost anulat pe motiv de offside. În minutul 58, Ramsey a avut o nouă şansă de a face dubla, dar Meret a respins şutul galezului. În urma acestui rezultat, Arsenal face un prim pas către semifinalele Europa League. Returul este programat săptămâna viitoare, la Napoli.