Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere

VIDEO | Arsenal – Luton Town 2-0. ”Tunarii” urcă pe primul loc în Anglia

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 4 apr 2024

Arsenal Londra a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Luton Town, într-un meci al etapei a 31-a din Premier League.

Martin Odegaard a înscris primul gol al „tunarilor”, în minutul 24, din pasa lui Kai Havertz, pentru ca gazdele să intre la cabine cu avantaj de două goluri, după ce Daiki Hashioka a marcat în propria poartă, în minutul 44.

În partea secundă nu s-a mai înscris, iar Arsenal s-a impus cu 2-0, conducând în clasamentul Premier League, cu 68 de puncte.

Într-un alt meci, Brentford a încheiat la egalitate, scor 0-0, pe teren propriu, cu Brighton.