VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | Arsenal şi Brentford s-au impus pe teren propriu, iar Burnley a făcut spectacol contra Sheffield

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 2 dec 2023

Astăzi, de la ora 17:00, spectacolul din Premier League continuă. Trei partide vor fi transmise pe canalele Prima Sport şi online pe PrimaPlay.ro.

Capul de afiş este Arsenal - Wolves. Cu o victorie, tunarii s-ar distanţa la patru puncte în faţa campioanei Manchester City.

• Transmisiunile din Premier League vă sunt oferite de Superbet

Arsenal - Wolves 2-1 (Saka 6, Odegaard 13 / Cunha 86) Echipele de start

• Arsenal: Raya - Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinchenko - Odegaard, Rice, Trossard - Saka, Jesus, Martinelli.
  • Wolves: Sa - Kilman, Dawson, Toti - Semedo, Traore, Doyle, Bellegarde, Bueno - Cunha, Hwang.

Minutul 86: GOL WOLVES! Cunha prinde un şut perfect şi reduce din diferenţă.

Minutul 13: GOL ARSENAL! Odegaard dublează avantajul cu un şut în forţă.

Minutul 6: GOL ARSENAL! Saka deschide repede scorul.

Brentford - Luton 3-1 (Maupay 49, Mee 56, Baptiste 82 / Brown 76)

Echipele de start

• Brentford: Flekken - Ghoddos, Pinnock, Mee, Janelt - Onyeka, Norgaard, Yarmolyuk - Mbeumo, Maupay, Wissa.
  • Luton: Kaminski - Mengi, Lockyer, Osho - Kabore, Mpanzu, Barkley, Bell - Chong, Ogbene - Morris.

Minutul 82: GOL BRENTFORD! Asediu la poarta adversă care se încheie cu reuşita lui Baptiste.

Minutul 76: GOL LUTON! Brown marchează la singurul şut pe poartă al oaspeţilor.

Minutul 56: GOL BRENTFORD! După doar şapte minute, Mee dublează avantajul gazdelor.

Minutul 49: GOL BRENTFORD! Maupay deschide scorul la puţin timp de la reluarea jocului.

Burnley - Sheffield United 5-0 (Rodriguez 1, Larsen 29, Amdouni 73, Koleosho 75, Brownhill 81)

• Burnley: Trafford - Vitinho, O Shea, Beyer, Taylor - Larsen, Berge, Brownhill, Koleosho - Rodriguez, Amdouni.
  • Sheffield United: Foderingham - Baldock, Robinson, Trusty - Ahmedhodzic, Norwood, Fleck, Thomas - McBurnie, Hamer - Archer.

Minutul 81: GOL BURNLEY! Brownhill îşi trece şi el numele pe iista marcatorilor.

Minutul 75: GOL BURNLEY! Koleosho duce scourl la 4-0.

Minutul 73: GOL BURNLEY! Amdouni profită de omul în plus şi face 3-0.

Minutul 29: GOL BURNLEY! Larsen evită pasul la ofsaid şi face 2-0.

Minutul 1: GOL BURNLEY! Rodriguez marchează la prima fază a meciului.