”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO ǀ Atalanta – Inter, 2-3! Dublă pentru Dzeko, gol şi autogol pentru Palomino

Inter Publicat pe 13 nov 2022

Atalanta – Inter, primul meci al zilei de duminică din Serie A, etapa a 15-a, transmis în direct de către Prima Sport 1, s-a terminat cu victoria oaspeţilor, scor 2-3.

Partida a început în favoarea gazdelor. În minutul 25, Lookman l-a învins pe Onana cu o execuţie aproape din vinclu de la punctul cu VAR. Fostul portar al Ajaxului nu a putut face nimic, deşi a ghicit colţul.

Servit de Lautaro Martinez şi profitând de o gafă în defensiva adversă, Dzeko şi-a arătat experienţa şi a readus egalarea pentru milanezi, marcând ca un veritabil atacant de careu.

Acelaşi Dzeko a mai lovit o dată, în minutul 56, când a fost servit de Dimarco, moment al jocului în care bosniacul şi-a trecut în cont dubla.

Palomino a adus liniştea fără să vrea pentru Inter în minutul 61, când fundaşul Atalantei şi-a introdus cu capul mingea în proprie poartă.

Tot Palomino, în minutul 77, a reuşit cu golul său să îşi mai spele din păcate, însă fără ca echipa sa să mai salveze măcar un punct. Onana a fost din nou pe minge, însă nu a putut opri golul care a stabilit scorul final al partidei: Atalanta – Inter, 2-3.