Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”
Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"

VIDEO | Athletic Bilbao - Alaves 2-0. Ianis Hagi a intrat în minutul 58 la învinşi

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 17 mar 2024

Athletic Bilbao a învins pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Alaves, într-un meci al etapei a 29-a din La Liga.

Oaspeţii au primit penalti în minutul 31, când Nico Williams l-a faultat în careu pe Andoni Gorosabel, dar portarul Unai Simon a apărat şutul lui Luis Rioja, iar după numai un minut Bilbao a deschis scorul. Nico Williams a pasat, iar Gorka Guruzeta a înscris. Acelaşi Guruzeta a marcat în minutul 37, majorând avantajul gazdelor.

La Alaves, în minutul 58 a intrat pe teren şi Ianis Hagi. Însă scorul a rămas cel stabilit în prima repriză, 2-0 pentru Athletic Bilbao, care este pe locul 4 în La Liga, cu 56 de puncte. Alaves navighează la mijlocul clasamentului, aflându-se pe locul 13, cu 32 de puncte.