VIDEO | Poli Iaşi - UTA Arad 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele au fost mai periculoase în prima repriză VIDEO | Poli Iaşi - UTA Arad 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele au fost mai periculoase în prima repriză
Neluţu Varga a reacţionat după declaraţiile făcute de Gigi Becali! ”Nu are nicio treabă cu antrenoratul” Neluţu Varga a reacţionat după declaraţiile făcute de Gigi Becali! ”Nu are nicio treabă cu antrenoratul”
VIDEO | CSM Bucureşti - Metz 24-27. ”Tigroaicele” trebuie să facă un meci mare la retur pentru a se califica în Final Four VIDEO | CSM Bucureşti - Metz 24-27. ”Tigroaicele” trebuie să facă un meci mare la retur pentru a se califica în Final Four
Florin Vulturar a dezvăluit ce se va întâmpla cu Florinel Coman! ”Am vorbit pe la ora 12 noaptea” Florin Vulturar a dezvăluit ce se va întâmpla cu Florinel Coman! ”Am vorbit pe la ora 12 noaptea”
VIDEO | Tottenham - Arsenal 2-3. Spurs au fost aproape de o remontada de senzaţie VIDEO | Tottenham - Arsenal 2-3. Spurs au fost aproape de o remontada de senzaţie
Giedrius Arlauskis, reacţie epică, după ce fosta sa echipă a devenit campioană. ”Felicitări, Gigioane!” Giedrius Arlauskis, reacţie epică, după ce fosta sa echipă a devenit campioană. ”Felicitări, Gigioane!”

VIDEO | Athletic Bilbao – FC Barcelona 0-4, în finala Cupei Spaniei. Recordul stabilit de Messi, care a reuşit o ‘dublă’

Barcelona Publicat de Andrei Ionascu pe 18 apr 2021

FC Barcelona a câştigat Cupa Spaniei, după o victorie clară că Athletic Bilbao, scor 4-0, la Sevilla. Leo Messi a înscris două goluri şi a stabilit un nou record: cel puţin 30 de goluri marcate pentru al 13-lea sezon la rând.

Pe ‘Estadio de la Cartuja’, FC Barcelona a făcut meciul perfect. A avut o posesie a mingii de 78%, iar raportul şuturilor pe poartă a fost 8-1.

Antoine Griezmann (60’), Frenkie de Jong (63’) şi Leo Messi (68’, 72’) au înscris în poarta celor de la Bilbao.

Starul argentinian a ajuns la 31 de goluri înscrise în acest sezon.

Golurile Barcelonei (sursa: Telekom Sport)