VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium
Fotbaliştii de la FCSB au primit o sarcină de la Gigi Becali! "Eu asta le-am cerut" | VIDEO EXCLUSIV Fotbaliştii de la FCSB au primit o sarcină de la Gigi Becali! "Eu asta le-am cerut" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Lazio - Verona 1-0. Romanii urcă pe locul 6 în Serie A VIDEO | Lazio - Verona 1-0. Romanii urcă pe locul 6 în Serie A
VIDEO | ”A scăpat şi fără cartonaş galben”. MM Stoica şi-a spart arcada la celebrarea titlului şi a oferit o explicaţie fabuloasă VIDEO | ”A scăpat şi fără cartonaş galben”. MM Stoica şi-a spart arcada la celebrarea titlului şi a oferit o explicaţie fabuloasă
VIDEO | Jucătorii au intrat peste Charalambous la conferinţa de presă. Antrenorul campioanei a fost udat cu apă VIDEO | Jucătorii au intrat peste Charalambous la conferinţa de presă. Antrenorul campioanei a fost udat cu apă
Se cunoaşte prima echipă retrogradată din Premier League Se cunoaşte prima echipă retrogradată din Premier League

VIDEO | Athletic Bilbao - FC Sevilla 1-2. Oaspeţii întorc partida şi o egalează pe Atletico Madrid în La Liga

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 10 iul 2020

Etapa cu numărul 35 din La Liga a adus victoria spectaculoasă a celor de la FC Sevilla, în deplasare la Athletic Bilbao, scor 2-1.

Gazdele au început mai bine şi au marcat prin Capa, în minutul 28, după ce fundaşul spaniol a fost pe fază la un balon deviat, care a luat prin surprindere defensiva adversă.

Replica a venit pe final de meci, în minutul 70 Banega a eglat, cu o lovitură liberă impecabil executată de la 25 de metri, care l-a lăsat pe portarul advers fără replică. Mingea a prins efect chiar înainte de a trece peste zid, cei de la Bilbao fiind prinşi pe picior greşit. Remontada s-a produs în minutul 74, El Haddadi s-a desprins din marcaj şi a trimis în forţă cu capul, din centrarea lui Banega.

Bilbao nu a mai avut forţa de a egala pe final, iar Sevilla obţine 3 puncte preţioase şi se menţin pe locul 4, însă urcă la egalitate de puncte cu cei de la Atletico Madrid, care sunt pe ultima treaptă a podiumului.