”Este greu să vedem cum petrec alţii”. Mario Camora, afectat de ratarea titlului ”Este greu să vedem cum petrec alţii”. Mario Camora, afectat de ratarea titlului
Sorana Cîrstea şi-a aflat următoarea adversară de la Roma. Românca a câştigat toate duelurile directe Sorana Cîrstea şi-a aflat următoarea adversară de la Roma. Românca a câştigat toate duelurile directe
VIDEO | Mainz - Borussia Dortmund 3-0. ”Duş rece” suferit de finalista Ligii Campionilor VIDEO | Mainz - Borussia Dortmund 3-0. ”Duş rece” suferit de finalista Ligii Campionilor
VIDEO | FCSB - CFR Cluj 0-1. Super execuţia lui Otele ştirbeşte sărbătoarea titlului VIDEO | FCSB - CFR Cluj 0-1. Super execuţia lui Otele ştirbeşte sărbătoarea titlului
Gigi Becali nu se teme de nimeni! Adversarul de top cu care vrea să se bată în Liga Campionilor: „Cu ei vreau să cădem!” Gigi Becali nu se teme de nimeni! Adversarul de top cu care vrea să se bată în Liga Campionilor: „Cu ei vreau să cădem!”
VIDEO | Napoli - Bologna 0-2. Campioana sezonului trecut din Serie A poate rata cupele europene VIDEO | Napoli - Bologna 0-2. Campioana sezonului trecut din Serie A poate rata cupele europene

VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Atletico Madrid a trecut pe teren propriu, scor 3-1, de formaţia Athletic Bilbao, în etapa a 33-a din La Liga.

Madrilenii au deschis scorul prin Rodrigo de Paul, în minutul 15. Oaspeţii au egalat în finalul primei părţi, minutul 45, când Nico Williams a primit de la Guruzeta şi a înscris. După pauză, Angel Correa a readus gazdele în avantaj, cu golul din minutul 52, pentru ca în minutul 80 Unai Simon să înscrie în propria poartă şi meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 3-1. Atletico Madrid este pe locul 4 în La Liga, cu 64 de puncte, iar Athletic Bilbao o urmează, pe 5, cu 58 de puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 33-a din La Liga:

Las Palmas – Girona 0-2 (D. Lopez 25, Dovbyk 57 penalti);

Almeria – Getafe 1-3 (Lozano 41 / Greenwood 27, 48, Mata 61);

Alaves – Celta Vigo 3-0 (Simeone 48, Guridi 54, Benavidez 86);

Atletico Madrid – Athletic Bilbao 3-1 (De Paul 15, Correa 52, Simon 80 autogol / Nico Williams 45).