Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid
Victor Piţurcă i-a distrus pe cei de la CSA Steaua: ”Bine că a rămas în Liga 2!”

Formaţia cu pretenţii din Superliga ce abordează finalul de sezon cu lotul decimat. ”Avem foarte mulţi jucători accidentaţi” Formaţia cu pretenţii din Superliga ce abordează finalul de sezon cu lotul decimat. ”Avem foarte mulţi jucători accidentaţi”
VIDEO | Petrolul - Oţelul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Grozav deschide scorul din penalty VIDEO | Petrolul - Oţelul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Grozav deschide scorul din penalty
”Lucrăm doar la asta! Orice altceva poate să mai aştepte”. Dan Şucu doreşte un antrenor legendar la Rapid ”Lucrăm doar la asta! Orice altceva poate să mai aştepte”. Dan Şucu doreşte un antrenor legendar la Rapid
Jucătorul echipei Molenbeek, Reine-Adélaide, a suferit o comoţie cerebrală după ce a fost lovit de o minge în faţă Jucătorul echipei Molenbeek, Reine-Adélaide, a suferit o comoţie cerebrală după ce a fost lovit de o minge în faţă

VIDEO | Atletico Madrid - Villarreal 3-1. Trupa lui Simeone îngenunchează „Submarinul Galben” şi urcă pe locul 3 în La Liga

Fotbal Internațional Publicat pe 24 feb 2020

Atletico Madrid a trecut în această seară, pe teren propriu, de Villarreal, scor 3-1, într-un meci din etapa a 25-a din La Liga. Startul partidei i-a aparţinut însă echipei vizitatoare, care a reuşit să deschidă scorul repede, în minutul 16, prin Alcacer. Echipa pregătită de „Cholo” Simeone a ripostat cu 5 minute înainte de finalul primei reprize, când Correa a egalat cu o execuţie din interiorul careului.

Acelaşi Correa a centrat perfect pentru Koke, care a avut de îndeplinit o formalitate, în minutul 64. Apoi,  a venit rândul lui Koke să joace rolul servantului, 10 minute mai târziu, când a profitat de o eroare a fundaşilor lui Villarreal şi i-a trimis lui Joao Felix, care nu l-a iertat pe portarul Asenjo. S-a terminat 3-1 pentru Atletico, rezultat care îi trimite pe madrileni pe locul 3, cu 43 de puncte. De cealaltă parte, Villarreal se află pe poziţia a şaptea şi are 38 de puncte.