Sătul de eşecurile de la Rapid, Dan Şucu a făcut anunţul surprinzător

E gata! Gigi Becali l-a anunţat pe înlocuitorul lui Florinel Coman. Fotbalistul menţionat de patronul FCSB

Regulile FIFA privind transferurile ar putea încălca reglementările UE

Carlo Ancelotti nu s-a ferit de cuvinte după egalul cu Bayern Munchen din semifinalele Champions League: ”Intensitatea lipsea!”

Thomas Tuchel arată cu degetul către vinovatul de la Bayern pentru ambele goluri marcate de Vinicius: ”A făcut încă o greşeală!”

VIDEO | Borussia Dortmund - PSG, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro. Nemţii pot produce marea surpriză

VIDEO | Au rupt blestemul! Dortmund, prima victorie acasă după trei eşecuri consecutive

Borussia Dortmund Publicat de Andrei Ionascu pe 3 ian 2021

Borussia Dortmund a câştigat meciul de pe teren propriu cu Wolfsburg, scor 2-0, în etapa a 14-a din Bundesliga, prima din 2021. 'Galben-negrii' au urcat pe locul 4 în clasament.

După o primă repriză echilibrată, Dortmund a deschis scorul în minutul 66, prin Akanji, în urma unui corner.

În minutul 90+1, Jason Sancho a stabilit scorul final.

Erling Haaland a jucat timp de 81 de minute şi a avut mai multe ocazii clare de gol, dar n-a reuşit să-l învingă pe portarul Casteels.

Tot astăzi în Bundesliga se joacă meciul Bayern Munchen - Mainz, în direct pe Look Sport.

Sursa foto: Twitter Dortmund