Transferul lui Florinel Coman în Qatar, din ce în ce mai criticat: „Acolo te duci când ai 34-35 de ani” Transferul lui Florinel Coman în Qatar, din ce în ce mai criticat: „Acolo te duci când ai 34-35 de ani”
Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia” Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia”
Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX
ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2

VIDEO ǀ ”Au venit la meci doar să mă injure”. Dan Petrescu, supărat pe fanii lui FCSB

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 15 dec 2022

CFR Cluj a învins în deplasare, cu scorul de 1-0, pe FCSB, într-un meci restant din etapa a noua a Superligii.

Partida ar fi trebuit să se dispute în septembrie, dar a fost amânată, cele două echipe fiind angrenate atunci în Conference League.

Dan Petrescu a declarat că este o victorie mare şi meritată, însă a fost dezamăgit de fanii celor de la FCSB, care l-au jignit în repetate rânduri.

”E o victorie importantă, meritată. Nu tin minte în prima repriză ocazii a FCSB-ulul. Marţi la antrenament aveam doar doi fundaşi, nu ştiam ce să fac, am avut noroc cu staff-ul medical. Trebuie să o legăm cu o victorie şi marţi. Prima repriză parcă ne studiam, nu tin minte o ocazie mare nici de o parte nici de alta. A doua repriză am marcat. Cel mai important e rezultatul, îmi era frică pe final să nu vină golul egalizator.

(n.r. despre schimbarea lui Deac) M-am gândit să fie sânge proaspăt. Antrenori câteodată greşesc etc. Cipri face parte din lot şi e fericit. FCSB are un lot fantastic. În continuare o să fie greu. Fiecare echipă are nevoie de întăriri din iarna asta, inclusiv CFR. Mă bucur mult, mi-a fost teamă de meciul ăsta.

Nu e uşor cu două zile înainte să vezi că ai doar două fundaşi. E o victorie foarte importantă, dar dacă nu o legăm cu victoria de marţi e degeaba. (n.r. fanii lui FCSB care l-au jignit). Aici am crescut la clubul ăsta, tribuna s-a construit pe spatele meu, au venit la meci doar să mă injure”,