Belinda Bencic a devenit mamă Belinda Bencic a devenit mamă
VIDEO | Farul - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Farul - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Surpriza lui Bogdan Lobonţ pentru duelul cu Farul. Un jucător cheie e pe bancă Surpriza lui Bogdan Lobonţ pentru duelul cu Farul. Un jucător cheie e pe bancă
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 1-0. ”Şepcile roşii” îşi asigură liniştea VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 1-0. ”Şepcile roşii” îşi asigură liniştea
România va întâlni Cehia, în primul meci din grupele europeanului de handbal feminin România va întâlni Cehia, în primul meci din grupele europeanului de handbal feminin
Adunarea Generală a Federaţiei Române de Fotbal va avea loc la 4 iunie. Deciziile Comitetului Executiv Adunarea Generală a Federaţiei Române de Fotbal va avea loc la 4 iunie. Deciziile Comitetului Executiv

VIDEO | Bălgrădean, eroul serii pentru Dan Petrescu. ”A fost un meci care iniiţal părea mai uşor”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 16 iul 2022

Portarul echipei CFR Cluj, Cristian Bălgrădean, a declarat sâmbătă seară, după meciul cu Rapid, scor 1-0, că această confruntare nu a fost deloc uşoară şi că el şi colegii săi au meritat victoria.

“A fost un meci care iniiţal părea mai uşor, dar n-a fost deloc uşor şi era s-o comitem din nou la ultima fază. Toţi băieţii au jucat extraordinar, am muncit pentru victoria asta şi sper ca ăsta să fie declicul de care aveam nevoie să creştem. Eu spun că echipa a arătat bine în toate meciurile de când am început, în toate cele patru.

Chiar spuneam, noi jucăm bine, dar nu câştigăm. Aveam nevoie de un asemenea meci, în care consider că am muncit şi meritam victoria”, a spus Bălgrădean la posturile care transmit Superliga.

CFR Cluj a obţinut, sâmbătă seara, prima victorie a sezonului, învingând cu emoţii, scor 1-0 (1-0), echipa Rapid Bucureşti, într-un meci contând pentru etapa 1 din Superligă. Rapid a ratat un penalti în minutele de prelungire, la ultima fază a jocului.