VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Sărbătoare la Slobozia! Unirea a celebrat alături de fani prima promovare din istorie în Superliga VIDEO | Sărbătoare la Slobozia! Unirea a celebrat alături de fani prima promovare din istorie în Superliga
Sumele incredibile pe care super-bogaţii le cheltuiesc pe pachete exclusive pentru Jocurile Olimpice de la Paris Sumele incredibile pe care super-bogaţii le cheltuiesc pe pachete exclusive pentru Jocurile Olimpice de la Paris
VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara 1-0. Gazdele s-au impus la limită şi şi-au asigurat prima poziţie în play-off-ul Ligii 2 VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara 1-0. Gazdele s-au impus la limită şi şi-au asigurat prima poziţie în play-off-ul Ligii 2
Verdict clar pentru postul de portar al naţionalei. „Cu tot respectul pentru Horaţiu Moldovan, dar altul trebuie să fie titular clar la Euro ...” Verdict clar pentru postul de portar al naţionalei. „Cu tot respectul pentru Horaţiu Moldovan, dar altul trebuie să fie titular clar la Euro ...”
Cine va arbitra partida, de duminică, din Superliga, CFR Cluj - Rapid Cine va arbitra partida, de duminică, din Superliga, CFR Cluj - Rapid

VIDEO | Bălgrădean, reflext în stilul Denisei Dedu! Intervenţia superbă prin care i-a interzis golul lui Ivan Mamut

Superliga Publicat pe 22 dec 2020

Cristi Bălgrădean (32 de ani) a ieşit în evidenţă în prima repriză a derby-ului CFR Cluj - Craiova printr-un reflex extraordinar în faţa lui Ivan Mamut (23 de ani).

Vârful croat adus de olteni pentru a-l înlocui pe golgheterul Elvir Koljic nu a reuşit să marcheze încă pentru echipa lui Corneliu Papură, dar o putea face în minutul 33 al partidei din Gruia. Doar că Bălgrădean nu a fost de acord! Ex-iugoslavul a preluat bine o minge în interiorul careului advers, a gândit repede şi a finalizat din scurt, cu piciorul drept, însă goalkeeper-ul campioanei a avut un reflex incredibil, în stilul Denisei Dedu la Campionatul European de Handbal Feminin din Danemarca.

Nu a fost singurul moment care l-a avut protagonist pe Bălgrădean. În minutul 27, portarul CFR-ului a judecat greşit o centrare venită din flancul stâng, a respins neglijent, dar Mihai Bălaşa, aflat în poziţie bună, l-a iertat şi a trimis pe lângă ţintă.