Ultima oră
OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă! OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă!
David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român
Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams
S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său
Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit
Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial

VIDEO | Banik Most - CSM Bucureşti, ora 17:00, în direct pe Prima Sport 1. Primul meci din 2023 în Liga Campionilor se anunţă facil pentru ”tigroaice”

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 7 ian 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20971862/1/csm-bucuresti-dhk-banik-most-liga-campionilor-16-10-2022.jpg

CSM Bucureşti începe aventura în noul an în Liga Campionilor, contra unui meci care în teorie se anunţă uşor, împotriva celor de la Banik Most, sâmbătă, de la ora 17:00, în direct pe Prima Sport 1.

Cehoaicele de la Most nu au niciun punct în primele 9 partide şi au un golaveraj foarte modest, 216-371, în timp ce CSM conduce grupa, cu 15 puncte.

În partida tur, vicecampioana României s-a impus la pas, cu 40-25.

CSM Bucureşti, victorie cu campioana Europei Vipers, în ultimul meci din 2022

 

Vicecampioana en-titre la handbal feminin, CSM Bucureşti, a învins în ultimul meci al competiţiei pe 2022, acasă, campioana Europei Vipers Kristiansand, scor 27-24 (15-16), în etapa a 9-a din Grupa A a Ligii Campionilor. CSM încheie astfel anul 2022 pe primul loc în Grupa A.

Principalele marcatoare pentru CSM au fost Neagu 9 goluri, Omoregie 6, iar de la Vipers s-a remarcat Jerabkova, cu 9 reuşite.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele