VIDEO | Victorie pentru Cremonese în Cupa Italiei, dar Chiricheş şi Ionuţ Radu au avut un meci greu. Cum a fost "întors" fundaşul la golul de 2-2 VIDEO | Victorie pentru Cremonese în Cupa Italiei, dar Chiricheş şi Ionuţ Radu au avut un meci greu. Cum a fost "întors" fundaşul la golul de 2-2
Puşcaş rămâne în Italia! Va fi coleg de echipă cu Cesc Fabregas Puşcaş rămâne în Italia! Va fi coleg de echipă cu Cesc Fabregas
Mirel Rădoi, ademenit cu un salariu impresionant la Universitatea Craiova Mirel Rădoi, ademenit cu un salariu impresionant la Universitatea Craiova
Transfer important în La Liga. Isco a plecat de la Real Madrid şi a semnat cu FC Sevilla Transfer important în La Liga. Isco a plecat de la Real Madrid şi a semnat cu FC Sevilla
VIDEO | Golul începutului de sezon! Ismaila Sarr a înscris de la 50 de metri în Championship VIDEO | Golul începutului de sezon! Ismaila Sarr a înscris de la 50 de metri în Championship
OFICIAL | Mertens şi Lucas Torreira au semnat cu Galatasaray OFICIAL | Mertens şi Lucas Torreira au semnat cu Galatasaray

VIDEO | Barcelona a zdrobit-o cu 4-1 pe Valencia şi a urcat pe locul 4 în La Liga! Aubameyang a reuşit o dublă

Barcelona Publicat de Răzvan Cîrceag pe 20 feb 2022

Barcelona a obţinut o victorie zdrobitoare în deplasarea de la Valencia, scor 4-1. Duelul din La Liga a fost transmis în direct pe Look Sport+, Look 4K şi platforma online PrimaPlay.ro.

Pierre-Emerick Aubameyang a sparg gheaţa într-un stil mare pentru formaţia blaugrana şi a reuşit o dublă în prima repriză. Atacantul gabonez a deschis scorul în minutul 23.

Apoi a urmat reuşita lui Frenkie de Jong, din minutul 32, şi al doilea gol al lui „Auba”, în 38.

Soler a marcat pentru gazde în minutul 52, dar Pedri a închis tabela la 4-1, în minutul 63.

Barcelona a urcat acum peste Atletico Madrid în clasamentul din La Liga şi ocupă poziţia 4, ultima care duce în Champions League.