VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Gianina van Groningen şi Ionela Cozmiuc, campioane europene la dublu vâsle feminin, categorie uşoară VIDEO | Gianina van Groningen şi Ionela Cozmiuc, campioane europene la dublu vâsle feminin, categorie uşoară
Medalie de argint pentru România la Europenele de la Szeged Medalie de argint pentru România la Europenele de la Szeged
Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia
Steaua Bucureşti, înfrângere cu CN Sabadell şi ratează semifinalele LEN Euro Cup Steaua Bucureşti, înfrângere cu CN Sabadell şi ratează semifinalele LEN Euro Cup
Gigi Becali şi-a pierdut răbdarea cu jucătorul de la FCSB şi s-a decis! „Să vedem dacă ne putem baza pe el” Gigi Becali şi-a pierdut răbdarea cu jucătorul de la FCSB şi s-a decis! „Să vedem dacă ne putem baza pe el”

VIDEO | BARCELONA CÂŞTIGĂ CHINUIT CU BETIS, DUPĂ CE A FOST CONDUSĂ DE DOUĂ ORI

Video Publicat pe 10 feb 2020

Barcelona a reuşit să se impună în această seară, la Sevilla, 3-2 cu Betis, într-un meci din etapa a 23-a din La Liga. În direct pe Look Sport 2, gazdele au deschis scorul rapid, prin Canales, care a transformat o lovitură de la 11 metri, însă catalanii au ripostat imediat, iar De Jong a făcut 1-1 după doar 3 minute. Fekir a făcut 2-1 pentru andaluzi în minutul 26, dar Busquets a egalat din nou, în ultimele secvenţe ale primei reprize.

Barcelona avea să câştige în cele din urmă, graţie reuşitei lui Lenglet, din minutul 72, însă golul francezului nu a fost şi ultimul eveniment al meciului. Asta pentru că ambele echipe au rămas în 10, după ce Fekir (minutul 76), de la Betis, respectiv Lenglet (79), au văzut amândoi al doilea cartonaş galben şi au fost eliminaţi.

Barcelona câştigă, face 49 de puncte şi se apropie la 3 lungimi de liderul Real Madrid. De cealaltă parte, andaluzii rămân cu 28 de puncte şi se află pe locul 13 în La Liga.