”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Barcelona e de neoprit! Câştigă uşor partida cu Cadiz, scor 2-0, şi are opt puncte peste Real Madrid în LaLiga

Barcelona Publicat pe 19 feb 2023

Barcelona – Cadiz, meci contând pentru etapa a 22-a din La Liga, a fost transmis în direct de către Prima Sport 2, duminică, de la ora 22:00. Partida, care a fost câştigată de catalani cu 2-0, putea fi urmărită şi online, prin intermediul platformei PrimaPlay.ro.

Barcelona nu a avut probleme cu Cadiz, chiar dacă a marcat abia pe finalul primei reprize. A dominat în mare măsură confruntarea, iar deschiderea de scor a venit în minutul 43, când a punctat Roberto.

Trei minute mai târziu, chiar înainte de pauză, în primul minut adiţional, a punctat şi Lewandowski. În repriza a doua nu s-a mai marcat, iar Barcelona s-a impus cu 2-0.

În urma acestei victorii, catalanii sunt pe locul 1 în LaLiga, cu 59 de puncte după 22 de meciuri, în timp ce locul 2, marea rivală Real Madrid, are cu opt puncte mai puţin. Cadiz e imediat deasupra liniei roşii, pe 17, cu 22 de puncte, cu două peste locul 18, Valencia, care are însă un meci mai puţin.

Golurile marcate de Roberto şi Lewandowski

Informaţii înainte de meci

Barcelona are, până acum, în campionatul Spaniei un sezon de vis, fiind favorită să obţină primul titlu din era Xavi. Catalanii au adunat în 21 meciuri 56 de puncte din 18 victorii şi două egaluri. Formaţia blaugrana a pierdut o singură dată şi are un golaveraj fabulos: 43 de goluri marcate şi doar 7 primite. Singurul eşec al elevilor lui Xavi a fost provocat în tur de marea rivală Real Madrid (3-1, pe Santiago Bernabeu), campioana en-titre a Spaniei şi principala urmăritoare în actuala stagiune. ”Albii” ocupă locul 2 cu 48 de puncte.

Cadiz, echipa oaspete, se află pe locul 16 din La Liga, cu doar 22 de puncte acumulate, la doar două ”lungimi” peste Valencia, ocupanta poziţiei a 18-a de retrogradare.

Echipele probabile:

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen - Kounde, Christensen, Alonso, Balde - Roberto, F. de Jong, Kessie - Raphinha, Lewandowski, Gavi.

Cadiz (4-4-2): Ledesma - Carcelen, Fali, Hernandez, Arzamendia - Bongonda, Alcaraz, Escalante, Ocampo - Roger, Guardiola.

• Meciul tur Cadiz – Barcelona s-a terminat cu victoria catalanilor, scor 0-4.