Rezultatele înregistrate aseară în Conference League. Multe meciuri cu victorii la zero Rezultatele înregistrate aseară în Conference League. Multe meciuri cu victorii la zero
FCSB cu umilinţa, CFR cu banii! Suma încasată de echipa lui Petrescu pentru victoria cu Slavia Praga FCSB cu umilinţa, CFR cu banii! Suma încasată de echipa lui Petrescu pentru victoria cu Slavia Praga
Revenire surprinzătoare la CFR Cluj! Atacantul se întoarce sub comanda lui Dan Petrescu

VIDEO | FC Voluntari - CS Mioveni, vineri, de la 18.00, pe Prima Sport 2 şi Prima.Play.ro. O victorie îi poate duce pe ilfoveni aproape de locurile de play=off VIDEO | FC Voluntari - CS Mioveni, vineri, de la 18.00, pe Prima Sport 2 şi Prima.Play.ro. O victorie îi poate duce pe ilfoveni aproape de locurile de play=off
Dan Petrescu e din nou pe cai mari. ”Nu ştiu dacă a câştigat cineva aici la Praga, cred că doar Barcelona” Dan Petrescu e din nou pe cai mari. ”Nu ştiu dacă a câştigat cineva aici la Praga, cred că doar Barcelona”
Europa League | Dinamo Kiev şi Mircea Lucescu au pierdut cu Rennes, în deplasare. Qarabag a produs surpriza, iar AS Roma a pierdut acasă, cu Betis Europa League | Dinamo Kiev şi Mircea Lucescu au pierdut cu Rennes, în deplasare. Qarabag a produs surpriza, iar AS Roma a pierdut acasă, cu Betis

VIDEO | Barcelona, făcută "şah-mat" în doar patru minute la Munchen. Defensiva lui Xavi a cedat în faţa lui Lucas Hernandez şi Sane

Champions League Publicat pe 13 sep 2022

Bayern Munchen a avut nevoie de doar patru minute pentru a o pune la respect pe Barcelona şi a rezolva derby-ul serii în Liga Campionilor, în direct la Prima Sport 1. Lucas Hernandez şi Leroy Sane au lăsat fără răspuns apărarea lui Xavi, mai întâi dintr-un corner, apoi după o acţiune rapidă la care fundaşii oaspeţi au rămas simpli spectatori.

Venită în Bavaria cu o mare dorinţă de revanşă, Barcelona a fost echipa mai bună în prima repriză, în care Lewandowski a avut şansele sale de a marca pe stadionul care i-a fost casă până în vară, apoi lucrurile s-au schimbat radical după pauză. Nagalsmann a mutat cu Goretzka în locul lui Sabitzer, internaţionalul german a decongestionat jocul de la mijlocul terenului, iar presiunea nemţilor a venit cât se poate de logic şi a dat rezultate fulminante.

Primul care a lovit a fost francezul Lucas Hernandez, în minutul 50. Scăpat din marcaj de apărarea Barcelonei, a reluat fără mari probleme în poarta lui Ter Stegen cornerul executat excelent de Joshua Kimmich de pe partea dreaptă. 1-0, primul semnal că defensiva condusă de Christensen şi Araujo se clatină dacă e atacată.

Al doilea moment de slăbiciune al liniei de fund catalane a fost şi mai evident şi a venit după doar patru minute. Plecat din apropierea liniei de mijloc, Sane s-a pus în mişcare, a combinat cu puştiul Musiala, apoi a sprintat fulgerător prin centrul defensivei Barcelonei, pe un spaţiu pe care Araujo nu l-a mai putut acoperi. Finalizarea a venit la timp, înainte ca Jules Kounde să strângă, iar maşinăria de fotbal construită în Bavaria sprinta spre un 2-0 neanunţat în prima parte a meciului.