Incredibil! Unul dintre oamenii de bază de la Sepsi va reveni pe teren abia în 2025 | VIDEO EXCLUSIV Incredibil! Unul dintre oamenii de bază de la Sepsi va reveni pe teren abia în 2025 | VIDEO EXCLUSIV
”Am avut un alt plan pentru acest meci”. Bernd Storck, dezamăgit total de cum a decurs jocul cu Universitatea Craiova ”Am avut un alt plan pentru acest meci”. Bernd Storck, dezamăgit total de cum a decurs jocul cu Universitatea Craiova
Andrei Ivan a spart seria nefastă! Gol după mai bine de jumătate de an. ”Sper să marchez la fiecare meci” Andrei Ivan a spart seria nefastă! Gol după mai bine de jumătate de an. ”Sper să marchez la fiecare meci”
Laszlo Dioszegi a lămurit posibilul transfer a lui Alexandru Albu | VIDEO EXCLUSIV Laszlo Dioszegi a lămurit posibilul transfer a lui Alexandru Albu | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Alaves - Atletico Madrid 2-0. Ianis Hagi şi Horaţiu Moldovan, lăsaţi pe bancă VIDEO | Alaves - Atletico Madrid 2-0. Ianis Hagi şi Horaţiu Moldovan, lăsaţi pe bancă
E gata! Cât de gravă este accidentarea lui Vlad Chiricheş | VIDEO EXCLUSIV E gata! Cât de gravă este accidentarea lui Vlad Chiricheş | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Barcelona - Getafe 4-0. Catalanii obţin un succes zdrobitor şi fac o infuzie de moral

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 24 feb 2024

FC Barcelona a dispus pe teren propriu, scor 4-0, de gruparea Getafe, în etapa a 26-a din La Liga.

Catalanii au marcat doar o singură dată în prima repriză, prin Raphinha, în minutul 20, dar au rezoolvat meciul în repriza secundă. Joao Felix a făcut 2-0 în minutul 53, iar Frenkie de Jong a dus scorul la 3-0 în minutul 61.

Elevii lui Xavi au ridicat piciorul de pe acceleraţie şi au mai înscris odată doar pe final, în minutul 90, prin Fermin Lopez, în minutul 90.

După 4-0 cu Getafe, Barcelona ocupă locul secund, cu 57 de puncte, dar aşteaptă meciul Gironei, a treia în clasament, cu 56 de puncte.