Nicolae Dică are încredere că FCSB poate întoarce rezultatul în Norvegia. ”Suntem încrezători că putem câştiga meciul retur şi ne putem califica” Nicolae Dică are încredere că FCSB poate întoarce rezultatul în Norvegia. ”Suntem încrezători că putem câştiga meciul retur şi ne putem califica”
David Miculescu crede în calificare. ”A fost şi ghinion. Ei au avut trei şuturi şi două goluri” David Miculescu crede în calificare. ”A fost şi ghinion. Ei au avut trei şuturi şi două goluri”
VIDEO EXCLUSIV | Cârţu şterge pe jos cu Paul Papp: "Iresponsabil, idioţenie! Îţi vei aduce aminte toată viaţa ce s-a întâmplat azi. Ne pui în pericol cu băieţismele tale!?" VIDEO EXCLUSIV | Cârţu şterge pe jos cu Paul Papp: "Iresponsabil, idioţenie! Îţi vei aduce aminte toată viaţa ce s-a întâmplat azi. Ne pui în pericol cu băieţismele tale!?"
Alina Rotaru, locul 11 în finală la săritura în lungime, în cadrul europenelor de la Munchen Alina Rotaru, locul 11 în finală la săritura în lungime, în cadrul europenelor de la Munchen
FCSB – Viking 1-2. ”Roş-albaştrii” au avut o prestaţie bună, dar pragmatismul norvegienilor a făcut diferenţa FCSB – Viking 1-2. ”Roş-albaştrii” au avut o prestaţie bună, dar pragmatismul norvegienilor a făcut diferenţa
VIDEO ǀ Mirel Rădoi, extrem de supărat pe Paul Papp. ”Nu vreau o amendă de doar câteva sute sau mii de euro!” VIDEO ǀ Mirel Rădoi, extrem de supărat pe Paul Papp. ”Nu vreau o amendă de doar câteva sute sau mii de euro!”

VIDEO | Barcelona, victorie fără probleme în partida cu Celta Vigo, scor 3-1. Araujo a fost transportat la spital

Barcelona Publicat pe 11 mai 2022

Barcelona a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-0), echipa Celta Vigo, în etapa a 36-a a LaLiga. Au marcat: Depay '30, Aubameyang '41, '48 / Iago Aspas '50.

Araujo (Barcelona) a fost transportat cu ambulanţa la spital după ce, în minutul 60, s-a ciocnit cap în cap cu coechipierul său Gavi, la un duel pentru balon. Meciul a fost întrerupt opt minute, iar Araujo a fost înlocuit de Lenglet.

Murillo (Celta) a fost eliminat, în minutul 58.

Alte rezultate de marţi:

• Valencia - Betis Sevilla, scor 0-3; Au marcat: Willian Jose '57, Canales '87, Iglesias '90.
  • Granada - Athletic Bilbao, scor 1-0; A marcat: Collado '35. Vesga (Bilbao) a fost eliminat, în minutul 85.

Clasament: Real Madrid (35 de jocuri) - 81 de puncte, deja campioană, FC Barcelona - 72, FC Sevilla (35) - 65, Atletico Madrid (35) - 64, Betis Sevilla - 61.