MM Stoica a spus lucrurilor pe nume după eşecul cu Universitatea Craiova: ”Nu s-a pus problema. Am dominat partida!”

VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League
Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică
”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga ”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga
Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili
Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior” Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior”

VIDEO ǀ ”Bătrâna Doamnă” a întinerit în meciul cu FCSB. ”Mai avem mult până departe!”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 5 mar 2023

UTA Arad a învins pe teren propriu, scor 3-1, echipa bucureşteană FCSB, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii.

La Arad gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Tamm, în minutul 14. Florin Coman a egalat repede, în minutul 18, însă arădenii au marcat de două ori în repriza secundă, prin Postolachi (min. 64) şi Ubbink (min. 78).

Antrenorul celor de la UTA, Laszlo Balitn a declarat că este un rezultat mare, care dă un avânt de moral echipei, în vederea play-out-ului.

”Mai avem mult până departe! Este o victorie crucială pentru moralul şi încrederea noastră. Am demonstrat că suntem, valoric, mult peste locul nostru din clasament. Felicitări băieţilor pentru că dacă în repriza întâi am fost un pic crispaţi, dar e normal pentru că am jucat împotriva unei echipe cu jucători de calitate foarte mare, repriza a doua a fost foarte bună pentru noi.

Am demonstrat că putem fi eficienţi şi cu echipe de valoare. Însă pentru noi importante sunt punctele şi sunt încrezător că putem veni cu puncte şi de la Craiova”
, a declarat Laszlo Balint, la flash-interviuri.