Ultima oră
Probleme pentru Daniel Pancu! Unul dintre jucătorii de bază ai echipei s-a operat şi va absenta două luni Probleme pentru Daniel Pancu! Unul dintre jucătorii de bază ai echipei s-a operat şi va absenta două luni
Fără transferuri notabile, Dinamo e gata să renunţe la unul dintre golgheterii ei

Fără transferuri notabile, Dinamo e gata să renunţe la unul dintre golgheterii ei
Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga

Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga
Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”

Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”
Handbal feminin | România, victorie la scor contra Canadei în primul meci de la Campionatul Mondial U20 din China

Handbal feminin | România, victorie la scor contra Canadei în primul meci de la Campionatul Mondial U20 din China
Jose Mourinho a dezvăluit motivul pentru care s-a întors la Real Madrid: ”Ce m-a făcut să revin?” Jose Mourinho a dezvăluit motivul pentru care s-a întors la Real Madrid: ”Ce m-a făcut să revin?”

VIDEO ǀ ”Bătrâna Doamnă” a întinerit în meciul cu FCSB. ”Mai avem mult până departe!”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 5 mar 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21044443/1/laszlo-balint-1.png

UTA Arad a învins pe teren propriu, scor 3-1, echipa bucureşteană FCSB, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii.

La Arad gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Tamm, în minutul 14. Florin Coman a egalat repede, în minutul 18, însă arădenii au marcat de două ori în repriza secundă, prin Postolachi (min. 64) şi Ubbink (min. 78).

Antrenorul celor de la UTA, Laszlo Balitn a declarat că este un rezultat mare, care dă un avânt de moral echipei, în vederea play-out-ului.

”Mai avem mult până departe! Este o victorie crucială pentru moralul şi încrederea noastră. Am demonstrat că suntem, valoric, mult peste locul nostru din clasament. Felicitări băieţilor pentru că dacă în repriza întâi am fost un pic crispaţi, dar e normal pentru că am jucat împotriva unei echipe cu jucători de calitate foarte mare, repriza a doua a fost foarte bună pentru noi.

Am demonstrat că putem fi eficienţi şi cu echipe de valoare. Însă pentru noi importante sunt punctele şi sunt încrezător că putem veni cu puncte şi de la Craiova”
, a declarat Laszlo Balint, la flash-interviuri.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele