Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru  Al Nassr

Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru Al Nassr
Probleme mari la PSG! Starul a fost operat de ruptură de ligament

VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene
Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position
VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei

Europa League Publicat pe 6 aug 2020

Bayer Leverkusen a câştigat pe teren propriu, cu Glasgow Rangers, la care Ianis Hagi a fost rezervă şi a intrat pe teren în minutul 60.

Nemţii au început tare partida, iar în minutul 16 Havertz a zguduit bara. Tânărul fotbalist a avut cea mai mare ocazie a primei părţi, care a reprezentat preambulul pentru actul secund, în care Leverkusen a marcat, prin Diaby, mijlocaşul central francez a fost lansat impecabil de Aranguiz şi a punctat cu un şut în forţă, din interiorul careului.

La scurt timp, Havertz a avut şansa de a majora scorul, dar McGregor a salvat cu un reflex de senzaţie. În minutul 60 a intrat Ianis Hagi pe teren, dar nu a putut modifica soarta partidei.

Leverkusen se califică în sferturile de finală ale Europa League, cu scorul de 4-1 la general.

Bayer: Hradecky - L. Bender (77 Tah), Tapsoba, S. Bender (68 Dragovic), Sinkgraven - Aranguiz, Palacios - Wirtz (69 Baumgartlinger), Havertz, Diaby (68 Bailey) - Volland

Rangers: McGregor - Tavernieri (77 Patterson), Goldson, Helander, Barisic - Aribo, Jack, Barker (60 Hagi) - Davis (66 Arfield), Kent (66 Jones)- Morelos (77 Stewart).