VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO

VIDEO | Bayern a pierdut cu Villarreal, scor 0-1, dar a scăpat ieftin. Bavarezii puteau ceda la o diferenţă mai mare

Champions League Publicat pe 7 apr 2022

Sferturile de finală ale Ligii Campionilor propun un duel extrem de interesant. Pe tărâm spaniol, Villarreal a primit vizita celor de la Bayern Munchen, miercuri, într-un meci care a fost în direct pe Look Sport şi PrimaPlay. Partida tur s-a încheiat la limită, scor 1-0 pentru ”submarinul galben”.

Unicul gol a fost marcat de Danjouma, care a punctat încă din minutul 8, după o eroare în apărarea formaţiei bavareze.

Au evoluat următoarele echipe:

• Villarreal: Rulli - Foyth (Aurier '81), Albiol, Pau Torres, Estupinan - Coquelin (Pedrazza '59), Capoue, Parejo - Moreno, Danjuma (Chukwueze '81), Lo Celso. Antrenor: Unai Emery;
  • Bayern Munchen: Neuer - Pavard (Sule '71), Upamecano, L. Hernandez, Davies - Kimmich, Musiala - Coman, Müller (Goretzka '62/Roca '90), Gnabry (Sane '62) - Lewandowski. Antrenor: Julian Nagelsmann;

În minutul 41, Villarreal a avut un gol anulat în urma consultării sistemului VAR.

Villarreal – Bayern 1-0 (Danjouma 8), LIVE pe Look Sport şi PrimaPlay.ro

• Villarreal: Rulli – Foyth, Albiol, Torres, Estupinan – Coquelin, Capoue, Prejo – Moreno, Danjuma, Celso.
    Rezerve: Asenjo – Gaspar, Alcacer, Iborra, Chukwueze, Trigueros, Pena, Pino, Mandi, Gomez, Pedraza, Aurier.
    Antrenor: Unai Emery.
  • Bayern Munchen: Neuer – Pavard, Upamecano, Hernandez, Davies – Kimmich, Musiala – Coman, Muller, Gnabry – Lewandowski.
    Rezerve: Ulreich, Fruchtl – Richards, Sule, Goretzka, Sane, Wanner, Sabitzer, Roca, Nianzou, Tillman, Stanisic.
    Antrenor: Julian Nagelsmann.

Min. 90+3: Final de meci!

Min. 62: Nu e seara lui Neuer. Ieşit mult din poartă, aproape de mijlocul terenului, trimite greşit o pasă. Moreno încearcă să tragă pe poartă din propria jumătate, dar trage alături.

Min. 53: Bară Villarreal! Moreno trimite în stâlpul din stânga al lui Neuer. Dacă era pe poartă, era 2-0.

Min. 51: Bayern începe mult mai bine partea secundă, stând sus şi punând presiune pe spanioli.

Min. 46: Se reia meciul.

Min. 45+1: Final de primă parte, gazdele conduc cu 1-0.

Min. 41: Villarreal marchează, cu super-execuţia lui Coquelin, dar golul e anulat pentru offside, după intervenţia VAR.

Min. 21: Bayern ajunge periculos în preajma careului lui Villarreal, după minute bune în care nu reuşise asta. Musiala e blocat de fundaşii spaniolilor în ultimul moment, la 16 metri.

Min. 15: Spaniolii stau sus acum, după deschiderea de scor. La rândul ei, Bayern e vizibil afectată de golul primit.

Min. 8: GOOOL Villarreal! Danjouma marchează din careu, din şase metri, după ce apărarea nemţilor e depăşită uşor.

Min. 6: Începe tare Bayern, aşa cum era de aşteptat, are posesia. Un şut trimis de Pavard de la distanţă se duce mult peste.

Min. 1: Începe partida!

Informaţii înainte de meci

”Submarinul galben” vine după un meci de senzaţie cu Juventus, în faza optimilor de finală. Prima manşă s-a terminat indecis, 1-1, dar în deplasare, Villarreal a dat lovitura şi s-a impus cu un incredibil 3-0 şi a produs una din surprizele actualei stagiuni.

Bayern este una din marile favorite la trofeu. Trupa lui Julian Nagelsmann a avut parte de o ”dublă” complicată doar în tur cu austriecii de la RB Salzburg. În Austria a fost 1-1, dar pe teren propriu, starurile bavareze s-au impus cu un incredibil 7-1. Lewandowski a reuşit un ”hattrick” în 12 minute şi este aşteptat să strălucească în acestă seară. Polonezul este golgheterul la zi al competiţiei, cu o zestre impresionantă de 12 goluri.