Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu

VIDEO | Bayern a trecut de Barcelona în meciul serii din UEFA Champions League! Rezultatele complete

Champions League Publicat pe 14 sep 2022

O nouă seară magică de UEFA Champions League a avut loc marţi şi s-a văzut LIVE pe canalele Prima Sport şi pe aplicaţia www.primaplay.ro! Cea mai aşteptată partidă a fost Bayern - Barcelona, duelul titanilor din Grupa C. Gruparea bavareză a întâlnit cea mai în formă echipă a Barcelonei din ultimii ani, dar a reuşit să învingă cu 2-0.

Cele două echipe au avut un start perfect în grupa de Champions League, catalanii au defilat cu Plzen, 5-1, iar bavarezii au câştigat cu 2-0 în  faţa lui Inter. Barcelona e într-o formă mai bună în campionat decât Bayern, aflându-se pe locul 2, după ce a înregistrat patru victorii şi un egal, faţă de nemţi care au trei victorii şi trei egaluri. Însă, în cele din urmă germanii s-au impus cu 2-0, prin golurile lui Hernandez şi Sane, din minutele 51 şi 54.

Un alt meci interesant disputat marţi seară a fost cel dintre Liverpool şi Ajax, câştigat de ”cormorani” pe final, scor 2-1. Rezultatul-surpriză al serii a fost înregistrat în Portugalia, unde Porto a pierdut duelul cu Brugge, scor 0-4.

Rezultatele complete înregistrate marţi + video cu golurile

Grupa A

Liverpool - Ajax 2-1 (Salah 17; Matip 89 / Kudus 27). Echipele de start

• Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Tsimikas; Elliott, Fabinho, Thiago; Salah, Jota, Diaz
  • Ajax: Pasveer; Rensch, Timber, Bassey, Blind; Berghuis, Alvarez, Taylor; Tadic, Kudus, Bergwijn

Min. 89: GOOOL Liverpool! ”Cormoranii” îşi apropie victoria prin Matip.

Min. 27: GOOOL Ajax! Olandezii restabilesc egalitatea prin Kudus, care marchează cu un şut violent din careu.

Min. 17: GOOOL Liverpool! Salah marchează din pasa lui Jota, cu un şut din careu.

Grupa B

Leverkusen - Atletico Madrid 2-0 (Andrich 84; Diaby 87). Echipele de start

• Leverkusen: Hradecky; Kossounou, Tapsoba, Tah, Hincapie; Demirbay, Andrich; Hlozek; Diaby, Hudson-Odoi; Schick
  • Atletico Madrid: Grbic; Molina, Felipe, Witsel, Hermoso, Mandava; Niguez, Llorente, Koke; Felix, Morata

Min. 87: GOOOL Leverkusen! Diaby face dubla, tot din pasa lui Frimpong, şi rezolvă meciul.

Min. 84: GOOOL Leverkusen! Andrich marchează cu un şut din prima, din careu, din pasa lui Frimpong.

FC Porto - Club Brugge 0-4 (Jutgla 15-pen; Sowah 47; Skov 52; Nusa 89). Echipele de start

• Porto: Costa; Mario, Pepe, Carmo, Zaidu; Pepe, Uribe, Otavio, Eustaquio, Galeno; Evanilson
  • Club Brugge: Mignolet; Odoi, Mechele, Sylla, Meijer; Nielsen, Onyedika, Vanaken; Olsen, Jutgla, Sowah

Min. 89: GOOOL Brugge! Nusa marchează şi el, belgienii fac scor cu Porto.

Min. 52: GOOOL Brugge! Skov duce scorul la 3-0.

Min. 47: GOOOL Brugge! Belgienii îşi dublează avantajul imediat după pauză, prin Sowah.

Min. 15: GOOOL Brugge! Jutgla deschide scorul, după ce transformă o lovitură de la 11 metri.

Grupa C

Bayern - Barcelona 2-0 (Hernandez 51; Sane 54). Echipele de start

• Bayern Munich: Neuer; Pavard, Upamecano, L Hernandez, Davies; Kimmich, Sabitzer; Gnabry, Muller, Musiala; Mane
  • Barcelona: Ter Stegen; Kounde, Araujo, Christensen, Alonso; Gavi, Busquets, Pedri; Raphinha, Lewandowski, Dembele

Min. 54: GOOOL Bayern! Sane măreşte diferenţa pe tabelă, după o fază absolut superbă.

Min. 51: GOOOL Bayern! Hernandez face 1-0, reuşită cu capul în urma unui corner.

Plzen - Inter 0-2 (Dzeko 20; Dumfries 70). Echipele de start

• Viktoria Plzen: Stanek – Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka – Kalvach, Bucha – Mosquera, Vlkanova, Sykora – Chory
  • Inter Milan: Onana – Skriniar, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella, Brozovic (C), Mkhitaryan, Gosens – Dzeko, Correa

Min. 70: GOOOL Inter! Dumfries face 2-0 şi jocul e ca şi rezolvat. Cehii sunt în 10 oameni din minutul 61, când Bucha a fost eliminat direct.

Min. 20: GOOOL Inter! Oaspeţii deschid scorul prin Dzeko, care marchează din pasa lui Correa. Cehii au deja trei cartonaşe galbene încasate.

Grupa D

Sporting - Tottenham 2-0 (Paulinho 90; Gomes 90+3). Echipele de start

• Sporting: Adan – Inacio, Coates (C), Reis – Morita, Ugarte – Porro, Santos – Trincao, Goncalves – Edward
  • Tottenham: Lloris (C) – Dier, Romero, Davies – Emerson, Hojbjerg, Bentancur, Perisic – Son, Richarlison – Kane

Min. 90+3: GOOOL Sporting! Gomes, introdus pe teren în minutul 90+2, închide partida. Execuţie personală superbă.

Min. 90: GOOOL Sporting! Paulinho, intrat în minutul 76, dă lovitura în faţa englezilor! Reuşită cu capul, în urma unui corner.

Marseille - Frankfurt 0-1 (Lindstrom 43). Echipele de start

• Marseille: Lopez; Balerdi, Bailly, Kolasinac, Tavares; Clauss, Rongier, Veretout, Payet; Gerson; Sanchez
  • Frankfurt: Trapp; Tuta, Hasebe, Ndicka; Jakic, Kamada, Sow, Knauff; Lindstrom, Gotze, Kamada; Muani

Min. 43: GOOOL Frankfurt! Lindstrom deschide scorul pentru nemţi.